Haberler
Giriş Tarihi : 23-01-2021 17:05   Güncelleme : 23-01-2021 17:05

Eski İçişleri Bakanı Tantan: Türkiye'nin En Büyük Sorunu Güven Sorunudur

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan, iktidarın muhaliflere yönelik sindirme politikası uyguladığını söyledi. 

Eski İçişleri Bakanı Tantan: Türkiye'nin En Büyük Sorunu Güven Sorunudur

Konya’nın yerel televizyon kanalı Kanal 42’de yayınlanan Sümen 6 programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eski Bakan Tantan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu'na yönelik gerçekleştirilen saldırıla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tantan, şunları söyledi:

"Cumhur İttifakı’na kim karşı çıkıyorsa onları sindirme ve yıldırma projesi devreye girmiş vaziyette. Belki bu daha da şiddetlenerek devam edecektir öyle gözüküyor.

Burada iktidar aslında kendi ayağına kurşun sıkıyor. İktidarda kalmak için her türlü mafyamsı örgütlerin hepsine yol vermiş vaziyette.

Aslında burada süratli bir şekilde yapılması gereken otorite boşluğunu ortadan kaldırıcı, süratli bir şekilde bu faillerin ortaya çıkarılması, arkasındaki güçlerin hepsinin adalete teslim edilerek, oradaki hâkim ve savcıların koruyup kollanması, güven verilmesi gerekiyor.

Türkiye'nin en büyük zafiyeti güven sorunudur. Bu güven bunalımından dolayı ülke kaybediyor, hepimiz kaybediyoruz.

Türkiye'nin muhalefet ile birlikte bu gidişatı değiştirmesi gerektiğini aktaran Tantan açıklamalarını şöyle sürdürdü

İktidar ne hikmetse iktidara geldiği günden bugüne kadar alt kimlik üst kimlik diye ayrıştıra ayrıştıra bir hal oldu. İktidar hâlâ daha yerel mafyamsı yapılardan istifade etmek için, kendisine aykırı gözüken insanları bir takım eylemlerle yıldırmaya çalışıyor.

Bu otorite boşluğu iktidarında sonunu çabuklaştırıyor. Bunu da dikkate almak gerekiyor.. İktidar, aslında iktidarda kalabilmek için her yola başvuruyor fakat otorite boşluğunu bizatihi kendisi de yaratıyor.

Her tarafa dönmeye çalışıyor nasıl iktidarda kalabilirim diye ama geçmiş tarihten arşivlerden ders çıkarmış olsa yönünü halka döner halkla bütünleşir."