Haberler
Giriş Tarihi : 16-03-2021 14:16   Güncelleme : 16-03-2021 14:16

Estetik Cerrah Olduğunu Söyleyen Kadın Yaptığı 'Kötü Burun' Sayesinde Tutuklandı

Floridalı bir kadın, bir hastasının burun ameliyatını kötü yapmasının ardından plastik cerrah gibi davrandığı iddiasıyla tutuklandı.

Estetik Cerrah Olduğunu Söyleyen Kadın Yaptığı 'Kötü Burun' Sayesinde Tutuklandı

56 yaşındaki Alcalira Jimenez De Rodriguez, Şubat 2020'de De Rodriguez'e burun estetiği yaptırdığını ve doktorun gerçek doktor olmadığını iddia eden Vincenzo Zurlo adlı şahsın ihbarıyla tutuklandı.

Zurlo polise iki bin dolarlık (yaklaşık 15 bin TL) ameliyatın yüzünün şeklini bozduğunu ve Jimenez De Rodriguez'in eyalette lisanslı bir doktor olmadığını ancak ameliyattan sonra öğrendiğini söyledi. Polis memurlarına 2020 Mayıs'ında ikinci bir rinoplasti için Milenyum Yaşlanma Karşıtı & Cerrahi Merkezi'ne geri gittiğini ve ikinci ameliyatı olmak zorunda kaldığını söyleyen Zurlo, ikinci ameliyat için 800 dolar (yaklaşık 6 bin TL) ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Doral Emniyet Müdürlüğü'ndeki dedektifler, doktor olduğunu iddia eden kadının peşine düştü.

Sahte cerrahın yerini tespit eden ekipler Rodriguez'i ameliyat sırasında yakaladı. Doral Emniyet Müdürlüğü tutuklama raporunda "Ameliyatı takip eden nekahet ayları boyunca mağdur, burnunun düzgün iyileşmediğini ve biçimsiz göründüğünü fark etti" diye belirtti.

 

Sahte doktor hakkında açıklama yapan Zurlo, ameliyatların hayatını mahvettiğini belirterek ''Burnumu düzgün yapamıyor, ilacımı başka bir doktordan yazıyor, ağrıma çözüm bulamıyor. O halde bu işte bir terslik var, bu işte bir terslik olmalı" dedi.

Jimenez De Rodriguez lisanssız doktorluk yapmakla suçlanarak Miami-Dade İlçe Hapishanesi'nde 5 bin dolarlık (yaklaşık 38 bin TL) kefaletle tutuluyor.