Haberler
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:25   Güncelleme : 16-03-2021 12:25

Evlenmek İstediğini Söylediği İçin Eski Eşini Öldüren Erkeğe Haksız Tahrik İndirimi

Kocaeli'in İzmit ilçesinde başkası ile evlenmek istediğini söyleyen eski eşini öldüren Kerem Tuğral, haksız tahrik indirimi uygulanarak 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Evlenmek İstediğini Söylediği İçin Eski Eşini Öldüren Erkeğe Haksız Tahrik İndirimi

6 Ekim 2019 tarihinde Kocaeli'nin İzmit ilçesi Körfez Mahallesi Rıfat Sokak'ta bulunan gaz dağıtım şirketi ofisinde meydana gelen olayda Kerem Tuğral isimli şahıs eski eşi Ayşe Acar'ı öldürdü.

Ayşe Acar (36), boşandığı eski eşi Kerem Tuğral’ın (44) kuzeni ile birlikte abonelik işlemleri için İzmit'te bulunan doğalgaz dağıtım şirketine ait iş yerine gitti.

Eski eşi ile yaşadığı evin doğalgaz aboneliğini devretmek isteyen Acar, devir işlemi için Kerem Tuğral'ın da gelmesi gerektiğini öğrendi. Acar'ın haber vermesi sonrasında Kerem Tuğral, iş yerine geldi. Şahıs içeri girer girmez tabanca ile ateş ederek Acar'ı kafasından vurdu. Kanlar içinde kalan Acar hayatını kaybederken gözaltına alınan Tuğral, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mektup Yazmış

Eski eşini öldüren caninin üstünden cineyetle ilgili mektup çıktı. Tuğral’ın üzerinde yapılan aramada bulunan mektupta, “Ben gidiyorum, giderken Ayşe’yi de götürüyorum. O her şeye rağmen iyi bir insan, hayat şartları bu hale getirdi. Onu başkasıyla düşünemiyorum, bu duyguya dayanamıyorum. 20 gündür bu düşünce vardı kafamda. Uygun zamanı bekliyordum” yazdığı belirlendi.

Kerem Tuğral, Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Pişman olduğunu söyleyen sanık Kerem Tuğrul, “Cinayeti tasarlasam, silahı kurup mermiyi ağzına verirdim. Oraya öldürme düşüncesi ile gitmedim. Böyle olmasını istemezdim. Önceki ifadelerimi tekrar ederim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Kerem Tuğrul’un cinayeti haksız tahrik altında suçu işlediğine kanaat getirerek 24 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.