Haberler
Giriş Tarihi : 01-05-2021 22:36   Güncelleme : 01-05-2021 22:36

Fahrettin Altun: TRT'yi Bütün İmkânlarımızla Desteklemeyi Sürdüreceğiz

Aslında bir devlet görevlisi olması gerekirken bir parti sözcüsü gibi hareket etmekten zerre kadar gocunmayan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, aslında bir devlet kurumu olan ancak hâlihazırda bir partinin yayın organı gibi hareket etmekten zerre kadar hicap duymayan TRT'yi desteklemeyi sürdüreceklerini bildirdi.

Fahrettin Altun: TRT'yi Bütün İmkânlarımızla Desteklemeyi Sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) kuruluş yıl dönümü vesilesiyle TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'e mesaj gönderdi. Altun, "TRT'nin, sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı 'iletişim seferberliği' çağrısı doğrultusunda bundan sonra da yenilikçi ve güçlü projeleri hayata geçireceğine inanıyorum. TRT'yi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bütün imkanlarımızla desteklemeyi sürdüreceğiz" dedi.

Altun, mesajında kamu yayıncılığının gerektirdiği hassasiyetle (?) 57 yıldır ülkenin görsel ve işitsel hafızasını oluşturan TRT'nin kuruluş yıl dönümünü kutlarken temel yayıncılık ilkelerinden ve milletin değerlerinden taviz vermeden, yayın çeşitliliğini ve kalitesini her geçen gün artıran TRT'nin tüm mecralarda merkezine insanı koyan bir anlayışla dikkati çeken yayınlara imza attığını söyledi.

Altun, söz konusu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"TRT, güvenilir habercilikteki başarısını kültür, sanat, spor, eğitim ve çocuk kanallarıyla pekiştirirken, farklı dillerde gerçekleştirdiği uluslararası yayınlarla da tüm dünyaya ülkemizin gücünü anlatmakta, milletimizin sesini duyurmaktadır. TRT'nin tarihi, kültürel ve insani değerlerimizin hakkaniyetli şekilde yansıma bulduğu kaliteli yapımlarının hem vatandaşlarımızdan hem de Avrupa'dan Asya'ya, Balkanlar'dan Afrika'ya dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gördüğü yoğun ilgiden de memnuniyet duyuyoruz. TRT'nin, sayın Cumhurbaşkanımızın her platformda hakikat için yaptığı 'iletişim seferberliği' çağrısı doğrultusunda bundan sonra da yenilikçi ve güçlü projeleri hayata geçireceğine inanıyorum. Uluslararası etki ve dijitalleşme vizyonu doğrultusunda yaptığı yatırımlarla bir dünya markası olacağına inandığım TRT'yi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bütün imkanlarımızla desteklemeyi sürdüreceğiz.

"Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar TRT'ye emek veren herkese şükranlarımı sunuyor, vefat etmiş kurum mensuplarına Allah'tan rahmet temenni ediyor, büyük TRT ailesinin her bir ferdinin başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."