Spor
Giriş Tarihi : 02-03-2021 21:02   Güncelleme : 02-03-2021 21:02

Faruk Süren'in Damadı Galatasaray Başkanlığına Adaylığını Koydu

Eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren'in damadı Burak Elmas, Galatasaray Başkan adayı oldu.

Faruk Süren'in Damadı Galatasaray Başkanlığına Adaylığını Koydu

Sarı-kırmızılı kulübün mayıs ayında gerçekleşecek başkanlık yarışının ilk adayı belli oldu. 

Sosyal medyadan hesabından yaptığı "Birlikte çok şey başaracağız" paylaşımıyla adaylığını açıklayan eski yönetici Burak Elmas resmen yarışa girmiş oldu. Elmas’ın ekibi şu şekilde; Asaf Savaş Akat, Polat Bengiserp, Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç, Turhan Özen, Burçak Zorlu, Köksal Ünlü, Özgür Kalelioğlu, Fatih Birol, Işıtan Gün, Ozan Şener, Elif Uzuner, Özen Kuzu, Mehmet Şenol, A. Serhat Demirel.

Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren de geçtiğimiz günlerde sezon sonunda yapılacak seçimlerde aday olacağı belirtilen damadı Burak Elmas'ı destekleyeceğini açıklamıştı. 

Burak Elmas seçim bildirisinde ise şu ifadelere yer verdi:

''Galatasaray Spor Kulübü, çağdaş değerler bilinciyle yoğrulmuş bir grup aydınlanmacı öğrencinin ortaya koyduğu düşünce biçimidir. Nesillerden nesillere aktarılan ve zamana uyum sağlayarak gelişen bir değerler bütünüdür.

Bu değerlere inananların yaktıkları meşale, birlikte çok şey başaracağımızı defalarca göstermiştir. Burak Elmas ve ekibi olarak, bu meşaleyi taşımak ve Galatasaray'ın 115 yıllık geleneklerini günümüzün çağdaş spor yönetimi anlayışıyla birleştirmek için yola çıkıyoruz.

Galatasaray'ın geleceği için herkesi dinleyen, hesap veren, doğru insanları doğru görevlere getiren; deneyimli, dinamik, tutkulu ve vizyoner bir yönetim anlayışının gerekli olduğuna inanıyoruz. Paylaşımcı, yetki veren, şeffaf ve kurumsal bir yönetim anlayışını kulübümüze kalıcı olarak yerleştirmek; Galatasaray'ı geleneklerine ve geleceğe yakışır bir üslup ile temsil etmek istiyoruz.

Bir yılın değil, gelecek 50 yılın Galatasaray'ı için birlikte çok şey başaracağız. Çünkü biz Galatasaray'ız.''

Burak Elmas Kimdir?

1974 yılı İstanbul’da doğumlu olan Burak Elmas, iş adamı Sezgin Elmas’ın oğlu, eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’in de damadıdır. Avusturya Lisesi mezunu olan iş adamı, Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. Daha önce üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Burak Elmas, Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev almıştı.