Haberler
Giriş Tarihi : 07-10-2021 14:55   Güncelleme : 07-10-2021 15:17

Fatih Altaylı: Tiplere Bakın ve Sıkıysa Bunlara İtiraz Edin

Fatih Altaylı, görmezden gelinen sessiz işgal konusunda uyarıda bulundu.

Fatih Altaylı: Tiplere Bakın ve Sıkıysa Bunlara İtiraz Edin

Almanya'da Alman polislerini ölümle tehdit etmesi sonrasında kovularak Türkiye'ye gelen Afganistanlı çete lideri hakkındaki haberleri HaberTürk'teki köşesine taşıyan Fatih Altaylı, "Bunlar Türkiye’ye sığınmış göçmenler. Akşam Boğaz kıyısında bir eğlence mekanında, Adnan Oktarvari bir ortamda oturup içkilerini yudumluyorlar. Ertesi gün güneş doğunca ellerine aldıkları seccadeleri yollara sererek Müslümanlık gösterisi yapıyor, daha fazla din talep ediyorlar. Tiplere bakın ve sıkıysa bunlara itiraz edin" dedi.

"Göçmen sorunu ortadan kalkmış gibi davranmaya daha ne kadar devam edeceğiz bilmiyorum ama sorun ortadan falan kalkmadı. Ağırlaşarak devam ediyor" diyen Altaylı, "Altındağ’da patlayan olaydan sonra ortaya çıkan 'Ses çıkarmayalım da bizden bilmesinler' tavrı açık söyleyeyim sürdürülebilir değil. İşgal sürüyor. İşgal yayılıyor. İşgal hadsizleşiyor" ifadelerini kullandı.

"Ucuz işgücü, bir tür köle olarak görünen ve bu nedenle birilerinin işine gelen göçmenler, Türkiye’de giderek kent çeperlerindeki kira artışlarının, fiyat artışlarının, işsizliğin, sosyal bozulmanın, ahlaki yozlaşmanın ve giderek artan suç oranlarının nedeni haline geliyor" diyen Altaylı, Türkiye'nin içeri girenleri kontrol etmek yerine Avrupa'ya giden tırlarda göçmen aradığını kaydetti.

Avrupa'nın Kağı Güvenliği Olmuşuz Haberimiz Yok

"Avrupa'nın kapı güvenliği olmuşuz da haberimiz yok" diyen Altaylı söz konusu çete mensuplarının görüntülerini de yayımladı.

"Bunlar Türkiye’ye sığınmış göçmenler. Akşam Boğaz kıyısında bir eğlence mekanında, Adnan Oktarvari bir ortamda oturup içkilerini yudumluyorlar. Ertesi gün güneş doğunca ellerine aldıkları seccadeleri yollara sererek Müslümanlık gösterisi yapıyor, daha fazla din talep ediyorlar. Tiplere bakın ve sıkıysa bunlara itiraz edin" diyen Altaylı, "Bunlar Afgan kökenli bir mafya. Avrupa'da da terör estirmiş. Her yerden atılmış. Şimdi Türkiye'de ve kontrolsüz bir göçmen kitlesi ile buluşup, organize bir örgüt kurmasının önünde hiçbir engel yok. Bu fotoğraf Türkiye üzerine oynanan oyunun fotoğrafıdır. Bu oyunun ya parçası olursunuz ya da karşısında durursunuz. Ama seyircisi olamazsınız. Hele ülkeyi yönettiğinizi iddia ediyorsanız. Hiç olamazsınız" ifadelerini kullandı.