Spor
Giriş Tarihi : 27-01-2021 15:49   Güncelleme : 27-01-2021 18:56

Fatih Altaylı'dan Mesut Özil'in Maaşı İçin Çarpıcı İddialar

Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin, takımı Arsenal'den transfer ettiği Mesut Özil''in maaşıyla alakalı, "Mesut Özil'e 6 milyon euro birtakım müteahhitlerin kesesinden, 4 milyon euro da bir TV patronunun cebinden verilecek" iddiasında bulundu.

Fatih Altaylı'dan Mesut Özil'in Maaşı İçin Çarpıcı İddialar

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, köşesinde Fenerbahçe'nin, Arsenal'den transfer ettiği Mesut Özil''in maaşına ilişikin yazdı.

Fenerbahçe tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada; yıldız futbolcuyla 3,5 yıllık sözleşme imzalanacağı, önümüzdeki yarım sezonluk bölümde ücret ödenmeyeceği, geri kalan 3 yılda da her sene için 3 milyon euro verileceği ifade edilmişti.

Altaylı ise, yılda 16 milyon euro kazanan Özil'in bu maaşa gelmeyeceğini, Fenerbahçe dışından bir televizyon kanalı sahibinin 4 milyon euro kamuya iş yapan müteahhitlerin de 6 milyon euro vereceğini iddia etti.

Altaylı'nın konuya ilişkin yazısı şöyle:

"Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye gelişi ile ilgili yapılan açıklamalar beni çok güldürüyor.

Çünkü aptal yerine koyulmak çok hoşuma gidiyor.

Arsenal’de yılda 16 milyon avro kazanan Mesut, Fenerbahçe’yi ve ülkesini o kadar seviyormuş ki, buraya 3 milyona gelmiş.

Daha önce kariyeri için Alman Milli Takımı’nı tercih eden ve yıllarca Alman forması ile top koşturan bu çocuğun ani yükselen vatan, millet ve Sakarya aşkı ve damarlarında birdenbire sarı lacivertleşen kan beni çok duygulandırıyor.

Kimse kimseyi yemesin.

Doğrudur, Fenerbahçe Mesut Özil’e 3 milyon avro verecek olabilir.

Paranın geri kalanı Mesut Özil’e başka bir yöntemle aktarılacak ve bunu herkes biliyor.

Yapılan organizasyona göre Özil’e 6 milyon avro kamuya iş yapan birtakım müteahhitlerin kesesinden, 4 milyon avro ise bu transferde büyük emeği olan bir televizyon patronunun cebinden verilecek.

Buna da uygun bir kılıf hazırlanacak.

Anlayacağınız bir tür “imece” ile Herr Özil getirildi.

Yapabilene helal olsun da, umarım bu çabaya değer."