Haberler
Giriş Tarihi : 14-11-2020 12:33   Güncelleme : 14-11-2020 12:43

FETÖ'cü Emniyet Müdürü Ankara'da Yakalandı

3 yıldır FETÖ firarisi olarak aranan Yüksel Sezer, Ankara'da yakalandı.

FETÖ'cü Emniyet Müdürü Ankara'da Yakalandı

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında yakalama kararı bulunan ve 3 yıldır aranan eski 1. sınıf emniyet müdürü Yüksel Sezer, gerçekleştirilen operasyon sonucunda Ankara'da gözaltına alındı. Sezer'in, FETÖ'nün örgüte teslimiyeti, sadakati ve bağlılığı en üst seviyedekileri nitelemek için kullandığı "A5" kategorisinde yer aldığı belirlendi.

FETÖ'ye üye olmak suçundan aranan eski emniyet müdürü Yüksel Sezer, Çankaya'ya bağlı Ata Mahallesi'nde, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. Üzerinde başka birine ait nüfus cüzdanı çıkan Sezer, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne sevk edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığında şube müdürü, Güvenlik Daire Başkanlığında başkan yardımcısı ve Strateji Daire Başkanlığında 1. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapan Yüksel Sezer'in, FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandığı belirlendi.

Sezer'in Sivas Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde görev yaptığı dönemde de "usulsüz dinleme" konusunda yürütülen idari soruşturma kapsamında ceza aldığı belirlendi. Bu arada yapılan soruşturmada eski emniyet müdürü Yüksel Sezer'in, 2015 yılında FETÖ'nün organizasyonuyla Ankara Güvenpark ve Milli Müdafaa Caddesi'nde düzenlenen Polis Koleji ve Polis Akademisinin kapatılma kararını protesto gösterilerine katıldığı da belirlendi.