Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2021 11:09   Güncelleme : 27-02-2021 11:09

FETÖ'nün Askeri Öğrencilerle ''Clash of Clans'' Oyunu Aracılığıyla İletişim Kurduğu Ortaya Çıktı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, geçen yıl gözaltına alınan ve itirafçı olan eski askeri lise öğrencisi Y.H.'nin ifadesinde, askeri öğrenciler ile ''Clash Of Clans'' adlı oyundaki mesaj odalarında irtibata geçip, talimat verdiği ortaya çıktı.

FETÖ'nün Askeri Öğrencilerle ''Clash of Clans'' Oyunu Aracılığıyla İletişim Kurduğu Ortaya Çıktı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, geçen yıl gözaltına alınan ve itirafçı olan eski askeri lise öğrencisi Y.H.'nin iddianamede yer alan ifadesinde, ''ByLock'' adlı haberleşme sistemi ve ankesörlü telefonla ardışık olarak aranmaların dışında örgütün dünyaca ünlü Clash of Clans oyunu üzerinden haberleştiği de ortaya çıktı.

Y.H., ifadesinde, ''Oyunda mesajlaşma odaları vardı. Buradan mesajlaşarak görüşüyorduk. Bu şekilde tedbir uygulanıyordu. 2014 yılında oyun üzerinden haberleşmeye başladık. Bu oyun çıktıktan sonra ankesörlü telefonları kullanmamaya başladık” dedi. 

Sınav Soruları Bize Verildi

Y.H., ifadesinin devamında, girecekleri askeri lise sınavlarının sorularının kendisine verildiğini belirterek, "2011-2012 yılı eğitim ve öğretim dönemi yarıyıl tatilinde bizim gurubun tamamı askeri liselere girmek istediği için bizlere askeri okullar sınavlarında çıkmış soruların olduğu yeşil renkli 200-250 sahifelik bir kitap verdiler ve bu kitaptaki soruların işimize çok yarayacağı gibi sözler söylediler. Sınava girdiğimde, soruların büyük çoğunluğu, bize örgüt adına faaliyet gösteren evde yaptıkları deneme sınavlarında sorulan sorularla aynıydı. Ben iyi bir askeri lise puanı alarak tüm askeri liselere girmeye hak kazandım. Ben de İstanbul’da bulunan Kuleli Askeri Lisesi'ni tercih ederek buranın mülakatlarına girdim" diye konuştu.