Spor
Giriş Tarihi : 21-06-2021 12:14   Güncelleme : 21-06-2021 12:21

FIFA Başkanı'ndan Yeni Ofsayt Kuralı Açıklaması

FIFA Başkanı Gianni Infantino, yeni bir ofsayt kuralı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

FIFA Başkanı'ndan Yeni Ofsayt Kuralı Açıklaması

FIFA Başkanı Gianni Infantino, yeni bir ofsayt kuralı üzerinde çalıştıklarını söyleyerek "Yeni bir ofsayt kuralı üzerinde çalışıyoruz. Buna göre hücum oyuncusu vücudunun bir bölümü sondan ikinci rakibinin az önünde olsa bile ofsaytta sayılmayacak. Bu golcülere, hücum yapan oyuncu ve takımlara avantaj sağlayacak ve belki de oyunu daha atak hale getirecek" şeklinde konuştu.

Ofsayt kuralını değiştirmeyi planladıklarını aktaran Infantino, "Şu an zorluk yaşadığımız kural ofsayt kuralı. Ofsayt kuralında son 100 yılda çok değişiklikler oldu. Bu kuralı hücum oyuncuların daha lehine olacak şekle getirebilir miyiz bunu konuşuyoruz. Yeni bir ofsayt kuralı üzerinde çalışıyoruz. Buna göre hücum oyuncusu vücudunun bir bölümü sondan ikinci rakibinin az önünde olsa bile ofsaytta sayılmayacak. Bu golcülere, hücum yapan oyuncu ve takımlara avantaj sağlayacak ve belki de oyunu daha atak hale getirecek" ifadelerini kullandı.

"Kadınlar Dünya Kupası'nı 2 Yılda Bir Düzenlemeyi Düşünüyoruz"

Kadınlar futbolu ile ilgili de açıklamada bulunan Infantino, "Kadınlar futbolu FIFA ve dün için tabii ki çok önemli. Dünya nüfusunun yüzde 50'si kadın. Bu yüzden onlara özen göstermeliyiz. 2 yıl önce Fransa'da çok başarılı bir dünya kupası gerçekleştirdik. 1 milyarın üzerinde kişi televizyondan izledi şampiyonayı. Kadın futbolunu daha ilgi çekici hale getirmek için ne yapabiliriz. Kadın milli takımlarının dünyada parlama fırsatı bulabilmesi için kadınlar dünya kupasını 4 yılda bir değil de her 2 yılda bir düzenlemeyi düşünüyoruz" dedi.