Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 28-10-2020 14:29   Güncelleme : 28-10-2020 15:31

Fransa'da Karabağ İçin Ermenilere Destek Eylemi: 2 Yaralı

Karabağ'daki şiddet olaylarında işgalci Ermenistan'a destek gösterileri düzenlenen Fransa'da otoyol ulaşıma kapandı; olaylarda iki kişi yaralandı.

Fransa'da Karabağ İçin Ermenilere Destek Eylemi: 2 Yaralı

Fransa'da Lyon ile Marsilya'yı birbirine bağlayan otoyolun Vienne mevkiinde gerçekleşen Ermenistan'a destek gösterisi, otoyolda ulaşımın sabah saatlerinden itibaren çift taraflı olarak aksamasına sebep oldu. Yaklaşık 400 kişi oldukları sanılan göstericiler nedeniyle otoyolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Olay yerinde Türkler ve Ermeni grup arasında yaşanan arbedede Azerbaycan Türk'ü en az iki kişi yaralandı. Yerel basının aktardığı bilgilere göre 16 yaşında bir genç bıçakla, 23 yaşında bir kişi de çekiç darbesiyle yaralandı. Çok sayıda ambulans, gösterinin düzenlendiği bölgeye sevk edilirken yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Ermeni protestocular akıllara zarar açıklamalar gerçekleştirdi. Karabağ'ı işgal eden ve saldırı başlatan Ermenistan değilmiş gibi; 3 milyonluk Ermeni nüfusunun Türkiye, Azerbaycan ve Suriye tarafından şiddete maruz kaldığını ifade ettiler.