Haberler
Giriş Tarihi : 07-11-2020 20:11   Güncelleme : 07-11-2020 20:11

Fransa'da Türk Esnafa Faşist Saldırı: Fransa Fransızlarındır

Fransa'nın Nantes kentinde Türk bir işletmeciye ait dükkana faşistler tarafından saldırıya uğradı.

Fransa'da Türk Esnafa Faşist Saldırı: Fransa Fransızlarındır

Fransa'nın Nantes şehrinde Türkler tarafından işletilen bir iş yeri saldırıya uğradı.

Nantes kentinde yaşayan Y.B, yaptığı açıklamada, kardeşine ait kasap dükkanına saldırıda bulunulduğunu ve dükkana faşist ifadeler yazıldığını söyledi. 

 Y.B, dükkana yazılan yazılar arasında, "Buradan defolun, evinize dönün", "Yaşasın domuz", Yaşasın Le Pen", "Erdoğan'a ölüm", "Fransa, Fransızlarındır", "Türklere ölüm" mesajlarının yer aldığını aktardı.

7 yıldır Nantes'te yaşadıklarını belirten Y.B, ilk defa böyle bir olaya şahit olduklarını dile getirdi. Y.B, Fransa'da son dönemde Türklere ve Müslümanlara yönelik baskıların arttığına işaret ederek, "Artık yeter! Biz Türk milleti olarak kimseye ne saldırırız, ne yanlış yaparız. Geliriz işimizi yaparız. Herkes biliyor Türk milletini" dedi.

Dükkana yazılan yazılardan 2 gün sonra da vitrinlerin kırıldığını vurgulayan Y.B, içeri girildiğini ve her yerin kırılıp döküldüğünü anlattı.

Y.B, 3 kez aradıktan sonra polislerin olay yerine geldiğini ve kendilerine "Bu, bizim için önemli bir olay değil" dediklerini belirterek, "Bu muamele zoruma gitti. Türk kökenli olsak da doğma büyüme buralıyım, kimliğimde Fransa vatandaşı yazıyor neticede. Yine de bir şey demedik, saygımızı koruduk. Geldiler, fotoğraf çekip gittiler" ifadelerini kullandı.