Haberler
Giriş Tarihi : 31-01-2021 21:54   Güncelleme : 31-01-2021 21:54

Fuat Ergin 'Boğaziçi İçin' Kollarını Sıvadı

Boğaziçi'nde kayyum rektöre karşı direnişini sürdüren üniversiteli öğrenciler, ünlü rapçi Fuat Ergin'le beraber bir şarkı hazırladı.

Fuat Ergin 'Boğaziçi İçin' Kollarını Sıvadı

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'kayyum rektör' atamasıyla büyük bir direnişin başladığı Boğaziçi Üniversitesi'ne sanat camiasından da destek geldi. Toplumsal sorunlara parmak basan şarkılarıyla tanınan ünlü rapçi Fuat Ergin, Boğaziçili öğrencilerden gelen bir teklif üzerine stüdyoya girerek ses getiren bir eser ortaya koydu.

Fuat Ergin ve Gençlik Hareketi Koordinasyonu imzasını taşıyan eser, sosyal medya üzerinden #BOĞAZİÇİHÜR etiketiyle yayımlandı ve kısa süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Ergin, Boğaziçi Direnişine selam veren esere ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Geçen hafta Boğaziçi’nden öğrenciler bana ulaştılar, seslerini duyurmam için destek olmamı istediler ve ortaya bu şarkı çıktı.Ülkemizin geleceği ve gençlerimiz için kollarım her daim sıvalıdır" açıklamasında bulundu.

Boğaziçi için hazırlanan şarkının sözlerinin bir bölümü şöyle:

 

"Mücadele, hareket, gelecek bizim
Kayyum, dayatma ve baskılar sizin

Gücünü gencinden alan üniversitemiz
Karşımızda İhvancılar susmayı bilmeyiz

...

 

Aynı gemi hikayesi yalan arkadaşlar
Fare gibi kaçar hırsızlar sonunda

Sesimiz yayılır dalga dalga
İlime düşman olanın ağzında salya

Evet bu bir kavga
Gözü oyan karga
Vazgeçmedik doğrudan elimizde pankart
Ne ilk ne son bu mücadele ateşi yanacak
Tek adamın kalesi yıkılacak
"

Kulis: Üst düzey polis şefleri Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısına vurulan  kelepçe için 'kabul edilemez' dedi - Sputnik Türkiye