Haberler
Giriş Tarihi : 23-03-2021 10:52   Güncelleme : 23-03-2021 10:52

Gece Yarısı Kararnamelerini Artık Anında Öğrenebileceğiz: Resmi Gazete'ye Anlık Bildirim Özelliği Geldi

Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, kanunlar, genelgeler, bakan atanması, görevine son verilmesi veya istifasına dair işlemler gibi kararların duyurulduğu Resmi Gazete’nin mobil uygulaması güncellendi. Gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılara Resmi Gazete çıkar çıkmaz bildirim gönderilecek, kullanıcılar; gece yarısı kararnamelerinden anında haberdar olabilecek.

Gece Yarısı Kararnamelerini Artık Anında Öğrenebileceğiz: Resmi Gazete'ye Anlık Bildirim Özelliği Geldi

Son günlerde sürekli yayınlanan "gece yarısı kararnameleriyle" gündeme gelen Resmi Gazete’in iOS ve Android platformlarındaki uygulaması güncellendi. Gelen güncelleme ile birlikte Resmi Gazete uygulamasına bildirim alma ve filtre oluşturma özellikleri eklendi. Uygulamaya eklenen bildirim özelliği ile Resmi Gazete yayımlandığında kullanıcılar, mobil cihazları üzerinden anlık bildirim alabilecek, gece yarısı yayınlanan kararnamelerden anında haberdar olabilecek.

Ulusal bayram ve genel tatil günleri dışında, her gün yayımlanan Resmi Gazete’nin yeni sayısı genelde saat 00:00’dan hemen sonra geliyor. Ancak gündeme ve Resmi Gazete’nin içeriğinin yoğunluğuna göre bu süre, gecenin ilerleyen saatlerine de sarkabiliyor.

Uygulamaya eklenen bu özellik sayesinde artık Resmi Gazete’yi yakından takip edenlere, gazete yayımlanır yayımlanmaz cep telefonlarına anlık bildirim gönderilecek. Yine aynı gün içerisinde aynı sayıyı taşımak kaydıyla "Mükerrer" şerhi verilerek yayımlanan Resmi Gazete’ler için de bildirim gönderilecek.Resmi Gazete’nin mobil uygulamasına gelen “hızlı filtre” sayfası oluşturma özelliği ile ise yayımlanan kararlar arasında yasama, yürütme, yargı ve idare kategori başlıkları altında; bugün, son bir hafta ve son bir ay zaman aralıklarına göre arama yapılabiliyor.