Haberler
Giriş Tarihi : 07-03-2021 22:08   Güncelleme : 07-03-2021 22:08

Geçim Sıkıntısı Çeken Müzisyen Yaşamına Son Verdi

Koronavirüs kapsamında getirilen tedbirler sebebiyle geçim sıkıntısı çeken müzisyen Yusuf Karayiğit, yaşamına son verdi. 

Geçim Sıkıntısı Çeken Müzisyen Yaşamına Son Verdi

Çin virüsü kapsamında getirilen kısıtlamalar nedeniyle müzik sektörünün girdiği büyük krizde bir müzisyen daha hayatına son verdi.

Osmaniye’de yaşayan Yusuf Karayiğit adlı genç müzisyen, hayatına son verdi. Konuyu sosyal medya hesabından paylaşan şarkıcı Deha Bilimlier ise pandemi önlemlerinde yapılan adaletsizliğe parmak bastı:

“Dün tüm Taksim Meydanı, sahiller, AVM’ler her yer kalabalıktı. Herkes normal hayatına devam ederken pandeminin tek suçlusu olarak ilan edilen müzik sektörü oldu. İnsanlar ölmeye devam ediyor ve bu konu ile alakalı tek bir konuşma bile yok!! Bu insanlar yok hükmünde görülmeye ne kadar daha devam edilecek toplu intiharlar olduğu zaman mı?

Bir yılda müzisyenlere verdiğiniz 3000 TL ile siz geçinin lütfen. Bu arada benim 9 yıldır beraber çalıştığım (6 yaşından beri bu işe gönül veren),klarnet çalan müzisyen arkadaşımın para almak için gönderdiği video sonucunda müzisyen olmadığını söyleyerek ödeme de yapmadılar. Umurlarında değil!!!” notunu düştü.