Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2021 14:10   Güncelleme : 27-02-2021 14:18

Gökçeada Açıklarında Bir Tekne Alabora Oldu: Bir Kişi Öldü, İki Asker Kayıp

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında teknenin batması sonucu bir kişi öldü, kaybolan Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu'yu arama çalışmaları ise devam ediyor.

Gökçeada Açıklarında Bir Tekne Alabora Oldu: Bir Kişi Öldü, İki Asker Kayıp

Çanakkale'ye bağlı Gökçeada'da 5 kişinin bulunduğu teknenin batması sonucu bir kişi öldü, Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu ise kayboldu. Kaybolan iki komutanı arama çalışmaları devam ediyor.  

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, Gökçeada Laz koyu önlerinde içinde 5 kişi bulunan özel bir fiber teknenin battığı, iki kişinin yüzerek karaya çıktığı, diğer 3 kişinin kayıp olduğu bilgisinin alındığı belirtildi.  Olay mahalline derhal 1 Sahil Güvenlik helikopteri, 4 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timinin sevk edildiği aktarılan açıklamada, "Bölgede başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde 1 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp olan 2 kişinin arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Sahil Güvenlik Botları ile Gökçeadalı balıkçılar, kayıp 2 komutanı bulmak için denizde arama çalışmalarını sürdürüyor. Jandarma komandolar da karadan sahil şeridini tarayarak, arama faaliyetine katılıyor.

Öte yandan, olaydan kısa süre sonra cansız bedenine ulaşılan Off Road Türkiye Şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk’ün cenazesi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.