Haberler
Giriş Tarihi : 02-10-2021 14:40   Güncelleme : 02-10-2021 15:18

Görme Engelli Şampiyon Halterci: İş İstiyoruz, İş Vermiyorlar

Türkiye şampiyonu görme engelli Nuri Poyraz, iş bulamamasından dolayı tepki gösterdi.

Görme Engelli Şampiyon Halterci: İş İstiyoruz, İş Vermiyorlar

Geçtiğimiz temmuz ayında Konya’da yapılan halter turnuvasında Türkiye şampiyonu olan Osmaniyeli görme engelli Nuri Poyraz, iş bulamamasından dolayı tepki gösterdi.

Osmaniye’nin Bahçe Köyü'nde oturan 21 yaşında ve yüzde 90 görme engelli Nuri Poyraz; Konya’da, 13-15 Temmuz’da yapılan Görme Engelliler Halter Turnuvası’nda, Kütahya Engelliler Zafer Kulübü üyesi olarak, iki ayrı dalda altın madalya kazandı.

Şu günlerde köyde odun taşıma işinde babasına yardım eden şampiyon halteci, turnuvaya balya ve büyük ağaç kütükleri ile egzersiz yaparak hazırlandı.

"Yüzde doksan görme engelliyim. 21 yaşındayım. Konya'da düzenlenen halter turnuvasında kendi kilomda Türkiye Şampiyonu oldum. İş istiyoruz, iş vermiyorlar. Kimse yardımcı olmuyor.

Yani benim bu sporu ileri götürebilmem için bir işe ihtiyacım var. Kendimi idare edebilmem için. Milli takıma girebilirsem, milli takıma katılabilirsem Avrupa şampiyonu olmak istiyorum. Zaten burada, köyde yaptığım egzersizler var. Balya yüklüyorum, odun yüklüyorum. Zaten gücüm yerindeydi. Orada da 2 saatlik bir antrenmanla halterin nasıl tutulduğunu, nasıl kaldırıldığını öğrettiler.” ifadelerini kullandı.