Haberler
Giriş Tarihi : 15-03-2021 10:12   Güncelleme : 15-03-2021 10:12

Güldür Güldür'ün 'İmam' Skecine İmamlardan Tepki: Zavallı Programın Alçak Herifleri

Güldür Güldür Show programında yayınlanan imam skecinde yer alan küpeli imam karakterine 'imamlardan' sert tepki geldi.

Güldür Güldür'ün 'İmam' Skecine İmamlardan Tepki: Zavallı Programın Alçak Herifleri

Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür Show isimli programda yayınlanan 'imam skecinde' parmak arası terlik giyen ve küpe takan 'imam' karakteri Türk Diyanet-Sen mensubu imamları kızdırdı.

Türk Diyanet-Sen, skecin "Dini değerleri ve dini inançlarını alaya almak" amacıyla yapıldığını öne sürerek RTÜK'ü göreve çağırdı.

Konuyla ilgili konuşan Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, skeç için "Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. Milli manevi ve bizi biz yapan değerlerimizi aşağılayan aşağılıkları kınıyor ve dindarlardan özür dilemeye davet ediyorum. Güldür Güldür Show programında sözde sanatçının birine imam kostümü giydirilerek kulağında küpesi ayağında parmak arası terlikle, imam görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor" dedi.

Şanlı, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak RTÜK’ü göreve davet ettiklerini belirterek "Bir imamın namaz kıldırma esnası haricinde, sarık cüppe giyip dolaşması dahi kanunen yasak. Tüm camia olarak, güya, birkaç kişiyi güldürme adına, bu tür soytarılık gösterileri yapanları, buna göz yuman TV kanallarını şiddetle uyarıyor ve kınıyorum. Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz. Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka değerlerimiz ayaklar altına alınıyor adına da show denilerek kahkaha attırılıyor. Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi TV’de show malzemesi yaparak Türk milletinin dini değerlerini ve dini inançlarını bazı alçak herifler alaya alıyor. RTÜK ise her zamanki gibi uyuyor. RTÜK’ü dini değerlerimize yapılan hakaret karşısında göreve davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.