Haberler
Giriş Tarihi : 18-02-2021 11:33   Güncelleme : 18-02-2021 11:33

Gürcistan Başbakanı İstifa Etti

Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia, Nika Melia'ya yönelik tutuklama kararı konusunda ekibiyle düştüğü ayrılık sonucu istifa etti.

Gürcistan Başbakanı İstifa Etti

Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia, Gürcistan'daki ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı Nika Melia'ya yönelik tutuklama kararı konusunda ekibiyle yaşadığı görüş ayrılıkları sonucu istifa ettiğini açıkladı. 

Melia'nın tutuklanması kararını eleştiren Gakharia, ülkede halihazırda siyasi gerginliklerin yaşandığını ve söz konusu kararın gerginliği daha da artıracağını düşündüğünü ifade etti. İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Gakharia'nın istifa etmesinin ardından Melia'nın tutuklanmasına yönelik kararın geçici olarak ertelendiğini duyurdu.

Tiflis Şehir Mahkemesinin dün Melia'ya yönelik aldığı tutuklama kararına Birleşik Ulusal Hareketi ve diğer muhalefet partileri de tepki göstermişti. Gürcistan anayasasına göre iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin bir hafta içinde yeni başbakan adayı ve yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı'na sunması gerekiyor.