Haberler
Giriş Tarihi : 03-05-2021 11:00   Güncelleme : 03-05-2021 11:00

HaberTürk Yazarı Kübra Par: Muhalif Belediyeler Aşıya da El Atarsa Kahraman Olur

HaberTürk yazarı Kübra Par köşesinde, hükümetin beceriksizliğinin iyiden iyiye ayyuka çıktığı aşı meselesinde muhalif belediyelerin kahraman olabileceğini yazdı.

HaberTürk Yazarı Kübra Par: Muhalif Belediyeler Aşıya da El Atarsa Kahraman Olur

Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Nasıl ki askıda fatura, askıda ekmek gibi yardımlar yaptıysak şimdi de 'askıda aşı'yı da CHP'li belediyeler olarak devreye sokmamız gerekir” sözleriyle CHP belediyelerinin aşı meselesinde de elinden geleni yapması gerektiğini söylemişti.

Köşe yazısında Vefa Salman'ın bu sözlerini hatırlatan Kübra Par, muhalif belediyelerin bir şekilde Çin virüsü aşısını tedarik edip bunları uygulamaya da ihtiyaç sahibi yurttaştan başlarsa halkın gözünde kahraman olacağını yazdı.

Par, yazısında "Size bir şey söyleyeyim mi, Sağlık Bakanı’nın aşı tedarikinde sıkıntıdan bahsettiği, vatandaşların 'Benim sıram ne zaman gelecek?' diye beklediği bir atmosferde eğer ki CHP’li belediyeler yurt dışındaki ilaç firmalarını bir şekilde ikna edip, Türkiye’deki tüm bürokratik engelleri aşıp aşı getirmeyi başarabilirse, üstüne bir de aşılamaya yoksul kesimden başlarsa halkın gözünde kahraman olur. Vefa Salman önerisinde ciddi miydi bilemiyorum ama muhalefetin yerinde olsam hemen kolları sıvar, iktidarı eleştirmekle yetinmez, bir an önce aşı bulup getirmenin yollarını arardım." ifadelerini kullandı.