Haberler
Giriş Tarihi : 08-02-2021 12:14   Güncelleme : 08-02-2021 12:14

Hürriyet Yazarı Bol: O Rektörü Atayan İmzanın Arkasında Milletin Yüzde 52'sinin Desteği Var! Milli İrade Karşısında Hizalanacaksınız

Hürriyet Yazarı Fuat Bol, yayınladığı yazısında Melih Bulu ile ilgili "O rektörü atayan imzanın arkasında bu milletin yüzde 52'sinin desteği var" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Yazarı Bol: O Rektörü Atayan İmzanın Arkasında Milletin Yüzde 52'sinin Desteği Var! Milli İrade Karşısında Hizalanacaksınız

Hürriyet yazarı Fuat Bol, gazetesinde yayınladığı yazısında Boğaziçi Üniversitesi'nin atanmış rektörü Melih Bulu için "O rektörü atayan imzanın arkasında halkın yüzde 52'sinin desteği var. Çatlasanız da patlasanız da alışacaksınız" sözlerine yer verdi. 

Bol, yazısında, istifa istenmesine anlam veremedi ve kendince bu durumun doğuracağı sonuçlara değinerek "Ayrıca böyle bir istifa söz konusu olursa, orada devletten ve düzenden bahsedilebilir mi? Birileri de çıkar, valiyi, kaymakamı, alay komutanını istemez; ne olacak o zaman? Bunlar istifa edecek de devleti türediler mi idare edecek" ifadelerini kullandı. Fuat Bol, yazısının devamında "O rektörü atayan imzanın arkasında bu milletin yüzde 52’sinin desteği var. Biliyorum, bu yüzde 52’lik halk desteği sizin için bir şey ifade etmiyor. Çünkü o 26 milyon oy, göbeğini kaşıyanların oyu. Hiçbir kıymet-i harbiyesi yok. Sizin bir oyunuz, onların milyonlarca oyundan daha kıymetli. Onlar ne ki seçtikleri ne olsun? Samimiyetle bir şey söyleyeyim mi size? Çatlasanız da patlasanız da alışacaksınız! Milli irade karşısında hizalanacaksınız" şeklinde düşüncesini belirtti. 

Olayı 15 Temmuz'a da getiren Bol, "Masum öğrenciler üzerinden kirli emellerinize ulaşamayacaksınız.Dün ulaştınız; belli ki bugün de aynı hülyaya kapılmışsınız. Bence uyanın ve 15 Temmuz 2016 gecesi, tankları durduran çıplak ellerin gücünü ve kararlılığını görün! Görün ki ülkeye ve kendinize yazık etmeyin" ifadesini kullandı.