Haberler
Giriş Tarihi : 21-09-2020 16:23   Güncelleme : 21-09-2020 16:45

İkinci Emine Bulut: Kızının Bağırışlarına Rağmen Eşinin Boğazını Kesip Eşarpla Boğmaya Çalıştı

Geçtiğimiz hafta Kayseri'de gözü dönmüş kocanın, karısının boğazını keserek eşarpla boğmaya çalıştığı ve 16 yaşındaki kızlarının onları ayırmak için çabaladığı görüntüler ortaya çıktı.

İkinci Emine Bulut: Kızının Bağırışlarına Rağmen Eşinin Boğazını Kesip Eşarpla Boğmaya Çalıştı

13 Eylül'de Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 30 Ağustos Mahallesinde meydana gelen olayda, boşanma aşamasında olan ve uzaklaştırma cezası bulunan Okan Taşdöven, bir mağazada eşi A.T.'nin boğazını keserek yaraladı. Mağazada kendisine engel olmak isteyenlere biber gazı sıkan ve eşini eşarpla boğmaya çalışan Okan Taşdöven, vatandaşlar tarafından yakalanarak polis ekiplerine teslim edildi.

Yaşanan olayla ilgili olarak ortaya çıkan yeni görüntülerde, tanınmamak için gözlük ve şapka takan Okan Taşdöven'in, 16 yaşındaki kızının 'bırak' çığlıklarına rağmen eşine bıçakla saldırması yer alıyor. Okan Taşdöven'in eşarp ile boğazını sıkmaya çalıştığı sırada vatandaşlardan 'Polis çağırın' diye yardım isteyen A. T.'yi kızı canını ortaya koyarak kurtarmaya çalışıyor. Yaşam mücadelesi veren 3 çocuk annesi A. T.'nin "Abi ne olur yardım edin' çağrısına koşan vatandaşlar, Okan Taşdöven'i engellemeye çalıştı.

Elinden bıçağı düşüren Okan Taşdöven, vatandaşlar tarafından yere yatırılarak olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. 

Boğzaına 9 dikiş atılan A.T. yaşadığı dehşet anlarını şu şekilde anlattı:

"Kızımla birlikte mağazaya gittim. Yukarıda asılı duran çantalara bakıyordum. Yanımıza gelmiş. Biber gazı çıkardı tanıyamadım. Biz çobanlık yaptığımız için Okan'ın kullandığı bıçağı iyi biliyordum. Bıçağı görünce Okan olduğunu anladım. Direk boğazıma sarıldı. Kızım engellemek istedi ama kızım ve bana biber gazı sıktı. Sonra boğazımı kesmiş farkında değilim. Müdahale etmek isteyenlere de sıktı. Boğuşma anında bıçağı elinden düşürdüm. Kızım da bıçağı aşağı kata attı. Bıçağı elinden düşen Okan, başörtümü arkaya sıyırdı ve boğmaya çalıştı. Vatandaşlar ve kızımın yardımı ile elinden kurtuldum.

Uzaklaştırma kararını ihlal ettiği için de şikayette bulunmuştum. Olay sonrasında vatandaşlara onu bırakmamaları için bağırdım. Biz korkudan dışarı çıktık. Kesilen boğazıma 9 dikiş atıldı. Bıçağın şah damarıma gelmemesi mucize oldu. Boğuşma sırasında da yaralanan elime 6 dikiş atıldı"

Olay sonrasında gözaltına alınan cani koca Okan Taşdöven'in ise "Kayseri'ye tesadüfen gelmiştim. Alışveriş için ben de mağazaya girdim. Merdivenlerden çıkınca kızım konuştu o anda eşim ve kızımın olduğunu fark ettim. Dengesini kaybedip düşeceği sırada onu tuttum. Sonra bizim bağrışmalarımıza vatandaşlar geldi. Bıçağı kendimi korumak için çıkardım. Ben biber gazı da sıkmadım" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.