Haberler
Giriş Tarihi : 04-04-2021 10:04   Güncelleme : 04-04-2021 10:13

İktidar Kanadından 'Emekli Amirallerin Bildirisine' Tepki: Haddinizi Bilin

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye iktidar kanadı sert tepki gösterdi.

İktidar Kanadından 'Emekli Amirallerin Bildirisine' Tepki: Haddinizi Bilin

103 emekli amiralin yayımladığı ortak bildiriye iktidar kanadından sert tepki geldi. 

Altun: Haddinizi Bilin

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuyla ilgili yaptğı açıklamada "Neymiş, birkaç emekli amiral bir araya gelip bir 'bildiri' yazmışlar! 5. kol unsurları da hemen heyecanlanmış.Oturun oturduğunuz yerde. O Türkiye eskide kaldı! Bu millet 15 Temmuz'da darbe heveslilerini nasıl tepelediğini dosta düşmana gösterdi. Haddinizi bilin! Siz kimsiniz? Ne hakla milli iradenin meşru temsilcilerine parmak sallıyorsunuz? Türkiye bir hukuk devletidir. Bunu asla unutmayın. Vesayetçiler bir daha asla demokrasimize zarar veremeyecek. Dış güçlerin ezik piyonları büyüyen, güçlenen Türkiye'nin önünü kesemeyecek" ifadelerini kullandı.

Şentop: Düşünce Açıklamak Başka Darbe Çağrışımlı Bildiri Hazırlamak Başka

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise yaptığı açıklamada bildiriye tepki göstererek "Kahraman milletimiz 15 Temmuz'da sadece FETÖ'cü darbecileri değil, aynı kaynaktan beslendiğini bildiğimiz bütün darbe sevdalılarını da toprağa gömdü. Düşünce açıklama başka, darbe çağrışımlı bildiri hazırlamak başka" şeklinde konuştu.

Kurtulmuş: O Devirler Eskide Kaldı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da konuya dahil olarak "Eski Türkiye sevdalısı, vesayetçi, kendisini milli iradenin üstünde gören zihniyetin bazı temsilcileri yayınladıkları sözde bildiri ile siyasete akıl, millete ayar vermeye çalışıyorlar. O devirler geride kaldı! Haddinizi bilin!  İçinize sinmese de şunu çok iyi anlayın ki; bu millet, vatanı da, mavi vatanı da, demokrasiyi de, milli iradeyi de bedelini ödeyerek korumuştur ve koruyacaktır" şeklinde tepki gösterdi.

Soylu: Üniformayı Taşımak Şereftir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada "Büyük Türk milleti üniformaya aşıktır. Üniformayı taşımak şereftir. O şerefi emekli olduktan sonra taşımak daha büyük şereftir. Demokrasiye, devlete ve millete sadakatle bağlı, rütbesini üniformasını siyaset malzemesi yapmayanları daima şükranla yad ederiz... Ya diğerleri" dedi.

Çelik: En Güçlü Cevapları Vermeye Devam Edeceğiz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise "Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez. Bu yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir.  Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklaması yok hükmündendir. Bu yaptıkları hem milli iradeye hem de bir dönem taşıdıkları üniformaya saygısızlıktır. Bu, vesayet özlemiyle tutuşan bir zihniyetin canlı olduğunun da kanıtıdır.  Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerimiz için güçlü bir mücadele verirken, birtakım emekli askerin suni gündemler üretmek suretiyle Mavi Vatan mücadelesini yürüten Cumhurbaşkanlığı makamını ve Hükümetimizi hedef almasına en güçlü cevapları vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.