Haberler
Giriş Tarihi : 03-10-2020 22:55   Güncelleme : 03-10-2020 22:55

İktidar Yanlısı Gazeteci Mehmet Özışık'a Gözaltı Kararı: Kumpas ve Şantajla Suçlanıyor

İktidar yanlısı söylemleriyle tanınan ve internet gazeteciligi yapan Özışık kardeşlerden (Hadi, Süleyman, Mehmet) Mehmet Özışık hakkında Adnan Menderes Üniversitesi Rektörüne kumpas kurmak ve şantaj yapmak suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.

İktidar Yanlısı Gazeteci Mehmet Özışık'a Gözaltı Kararı: Kumpas ve Şantajla Suçlanıyor

İktidara yakın internet gazeteciliği yapan Mehmet Özışık hakkında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e kumpas kurmak ve şantaj yapmak gerekçesiyle gözaltına kararı çıkarıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında ayrıca Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz ve eşi Ayla Deniz de gözaltına alındı.

Gece saatlerinde düzenlenen operasyonda Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz ve eşi Ayla Deniz ile gazeteci Mehmet Özışık gözaltına alındı. AvazTürk isimli internet sitesinde yer alan habere göre; ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'in şikayeti sonrası savcılık emriyle polis tarafından evlerine yapılan baskın ve arama sonrası gözaltına alınan gazeteci Deniz çifti ile onlarla birlikte hareket ettiği öğrenilen gazeteci Mehmet Özışık’ın da soruşturma kapsamında olduğu ve adres tespiti yapılmadığı için “firari şüpheli” olarak isminin yer aldığı, adres ve kimlik tespiti ile ilgili çalışmanın tamamlanmasından sonra soruşturma savcısı tarafından verilecek talimatın uygulanacağı öğrenildi.