Haberler
Giriş Tarihi : 06-02-2021 13:59   Güncelleme : 06-02-2021 13:59

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Sansüre İsyan Etti

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya platformlarını hedef alarak sansüre maruz kalmanın kabul edilemez olduğunu söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Sansüre İsyan Etti

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya platformlarını eleştirdi. Süleyman Soylu'nun 'LGBT sapkını’ ifadesinin yer aldığı iki tweet hakkında ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de Boğaziçi Üniversitesi’ndeki ‘kayyım rektör’ protestolarına katılanları ‘zehirli yılan’ olarak nitelendirdiği paylaşıma Twitter tarafından kısıtlama getirilmesine karşı çıkan Altun, "Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez" şeklinde konuştu. Fahrettin Altun, sosyal medya platformlarının 'millet temsilcilerinin sesini kıstığını" savundu. 

Altun, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda sosyal medya platformlarını eleştirerek "Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez. Toplumları ifsad etmek, millî ve manevi değerleri yok sayarak her türlü gayriahlaki hareketi meşru göstermek, marjinal grupların eylemlerini toplumların geneline isnat ederek dünyayı ‘sanal kaotiklik‘ illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir. Küresel sömürü düzeninin bir başka faaliyet kolu olan bu platformlar ‘zihin ve değerler sömürüsünde‘ üzerine düşeni çok iyi yapmaktadır. Bu keyfîliğin ve cüretin sonu tüm değerlerin bir bir silindiği ve zihinlerin yalanlarla tutsak edildiği bir dünyadır. Asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.