Haberler
Giriş Tarihi : 29-05-2021 18:04   Güncelleme : 31-05-2021 19:11

İmam, Atatürk'e 'Zalim' ve 'Kafir' dedi, Erdoğan Dinledi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla dün Ayasofya Camisi'nde gerçekleşen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" programında Atatürk'e lanet okundu.

İmam, Atatürk'e 'Zalim' ve 'Kafir' dedi, Erdoğan Dinledi

Son zamanlarda şeref yoksunu kişilerin Atatürk'e yönelik hakaretleri artarak devam ediyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Taksim Camisi'nin açılışının ardından Ayasofya Camisi'nde dindar-kindar bir nesil yaratma amacıyla ortaya koyulan "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci için düzenlenen törene katıldı. 

Programa Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da katıldı.

Odatv'nin aktardığı görüntülere göre, program sırasında imamın Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik, "Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma..." ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Torunu Ömer de İcazet Aldı

İcazet merasiminde Erdoğan’ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlu Ömer Asım da icazet aldı. 

Erbaş da Lanet Okumuştu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'daki ilk namazda da kılıç ile hutbe vermiş ve "Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar" sözleriyle Atatürk'ü hedef almıştı. Erbaş’ın, Diyanet’in resmi internet sitesinde yayımlanan hutbenin dışına çıktığı bu sözleri dikkat çekmiş Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularına yönelik sözleri tartışma çıkartmıştı.