Haberler
Giriş Tarihi : 17-09-2020 18:12   Güncelleme : 17-09-2020 18:12

İmam Çin Virüsüne Yakalandı, Cemaat Karantinaya Alındı

Kütahya'nın Emet ilçesinde bir camide imam olan Ömer E. adlı vatandaşın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine cami cemaatinden 3 kişi karantinaya alındı.

İmam Çin Virüsüne Yakalandı, Cemaat Karantinaya Alındı

Kütahya'nın Emet ilçesinde bulunan Kuyupınar Camii´nde imam olarak görev yapan Ömer E., Çin virüsü şüphesiyle hastaneye gitti. İmam Ömer E.'ye yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

Tedavi altına alınan Ömer E.'nin daha önce temasta olduğu cami cemaatinden 3 kişi de Sağlık Bakanlığı filyasyon ekibi tarafından evlerinde karantinaya alındı. Namaz vakitlerinde camiye gelenler arasında da filyasyon ekibince inceleme yapıldığı belirtildi. Cami cemaatinden Ali Mor, imamın koronavirüse yakalanmasının ardından halen filyasyon çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, "Camide cemaat oluşturarak namaz kıldık. Daha sonra rahatsızlanan imamımızın korona olduğunu öğrendik. Sağlık ekipleri evimize gelerek bizleri 14 gün karantinaya alındığını belirttiler. Bu tür toplantı, cemaat katılımlarında vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyarak kendilerini korumaları konusunda uyarıyorum. Çok ciddiye alınacak bir durum" dedi. Ayrıca Emet Belediyesi ekiplerince cami, dezenfekte edildi.