Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2021 13:05   Güncelleme : 31-03-2021 13:12

İmamoğlu: 2 Sene Sonra Bu Memleketi Millet İttifakı Yönetecek

Bir televizyon programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalar yaptı.

İmamoğlu: 2 Sene Sonra Bu Memleketi Millet İttifakı Yönetecek

Katıldığı televizyon programında Kanal İstanbul projesi hakkında değerlendirme yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'a ihanet eden kim varsa gelecekte hesap verir"  dedi. 

''Göreve geldiğimiz an itibarıyla bir çok alanda yürüyoruz, koşuyoruz. Bir yılı aşkın süredir birinci kalem sorumluluğumuz, bütün güncel problemlerin ötesinde yoksullukla mücadeleye dönüştü. Bu büyük bir alan oldu bizim için. Hem varolan bir kısım tahribatları gidermek hem de İstanbul'a belki de geri dönüşü olmayan tahribatları engelleme ve yeni bir dönemi başlatma noktasında önemli bir an olduğunu düşünüyorum bizim görev süremizin'' şeklinde konuşan İmamoğlu, Kanal İstanbul'un ihanet projesi olduğunu hatırlatarak açıklamalarını sürdürdü

"İstanbul'a en büyük ihanet projesidir. Bunun engellenmesi şarttır. Bunun için de var gücümüzle tüm hukuki yolları kullanarak mücadelemize devam edeceğiz. Kanal İstanbul 136 milyon metrekarelik tarım alanını yok ediyor. 83 milyon metrekarelik bir alanı yeniden kentleşmeye açıyor. 3 tane Beylikdüzü'nden daha fazla ediyor. İstanbul'da 1 milyonu aşkın adres boş. Yapılmış binalar boş. İstanbul'da şu anda konut arzı fazlası hiçbir dönemde olmamıştır. Dünyanın en ucuz gayrımenkul kentidir İstanbul. Yazık bu kente. Bu kent böyle heba edilemez. Bu projeyi hazırlayanlar uluslararası alanda bu projeyi servis edenler, bu projeyi 65 milyar dolar olarak tanıttılar. Bütün bunları yoksulluk döneminde yapıyorsunuz'' şeklinde konuşan İmamoğlu, "2 sene sonra bu memleketi Millet İttifakı yönetecek. Bu yapılanlar, bu işi alanlar, bu finansı verenler, devletin ve milletin hafızasından asla çıkmayacak. Ben buna inanıyorum" ifadelerini kullandı.