Haberler
Giriş Tarihi : 24-12-2020 14:37   Güncelleme : 24-12-2020 14:37

İmamoğlu: Akit Bir Gazete Değildir

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerini kazanmasının 18’nci ayında üçüncü “hesap verme” toplantısında Akit muhabirinin sorusunu, "Akit bir gazete değildir" diyerek reddetti.

İmamoğlu: Akit Bir Gazete Değildir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerinin ardından iş başına geldikten sonra, her 6 ayda bir hesap verme geleneğini devam ettirdi. Bu amaçla 3’üncü kez kamuoyunun karşısına çıkan İmamoğlu, 18 aylık görev süresinin hesabını, 18 maddede özetlediği icraatlarıyla verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısında Akit gazetesinden bir muhabirin sorusunu geri çevirdi, “Bence çalıştığınız yer bir gazete değildir. Sizin yayın organınızın sorusuna cevap vermeye tenezzül etmem” dedi.

Toplantıda bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmaları aktaran İmamoğlu, “Biz, kamu yönetiminde halka hesap vermeyi onur kabul eden bir anlayışı temsil ediyoruz. Çünkü biz, halka hesap vermeyi unutanların, bir süre sonra kirlendiklerini ve geçici sürelerle geldikleri koltuklara yapışmak için olmadık işlere giriştiklerini iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Arkasında konumlanan ekibine de seslenen İmamoğlu, “Hiçbir gerekçeyle, hiçbir alanda gecikme veya başarısızlığı kabul etmeyeceğim. Çok değil; durmaksızın, ter dökerek çalışacaksınız. İnancına, yaşam şekline, kökenine ve tercihlerine bakmaksızın 16 milyonun tamamını, eşit, saygın, birinci sınıf yurttaş gibi bile değil, öz kardeşiniz gibi gören bir anlayışla hizmet vereceksiniz” sözlerini kullandı.