Haberler
Giriş Tarihi : 04-05-2021 09:19   Güncelleme : 04-05-2021 09:35

İmamoğlu'na 'Türbede Elleri Arkasına Bağlı Gezindiği' Gerekçesiyle Soruşturma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Fatih'in eşi Gülbahar Hatun türbesinde ellerini arkasına bağlayarak gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İmamoğlu'na 'Türbede Elleri Arkasına Bağlı Gezindiği' Gerekçesiyle Soruşturma

Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde İmamoğlu hakkında akla durgunluk veren bir soruşturmayı yazdı. Ekrem İmamoğlu hakkında "türbede elleri arkasına bağlı şekilde gezinmek" 'suçundan' soruşturma başlatıldığını haber veren köşe yazısının ilgili kısmındaki ifadeler şu şekilde:

"Elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezindiniz diye hakkınızda soruşturma açılır mı? Açılmışı var. 

Bundan tam bir yıl önceydi.  

İstanbul’un Fethi’nin 567. yıldönümüydü. Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılımcılar arasındaydı. 

Bilmeyenler olabilir; Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesi de aynı avludaydı. 
İşte, hazır olun... 

İmamoğlu’nun o türbenin dışında yürürken ellerini arkasından bağlaması İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi. 

İnsan inanmakta zorlanıyor ama bakanlığın onayıyla Mülkiye Başmüfettişi görevlendirildi. Ve geçen hafta şu suçlamayla Ekrem İmamoğlu’nun ifadesi istendi: 

“2020 yılında gerçekleştirilen bir program kapsamında ziyaret ettiğiniz Fatih Sultan Mehmet’e ait türbede elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığınız iddiası...”