Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 13:04   Güncelleme : 04-03-2021 13:04

İnce, Memleket Hareketi'nin İlk Sloganını Açıkladı: MAVİ

CHP'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarına girişen Muharrem İnce, Memleket Hareketi'nin ilk sloganını açıkladı.

İnce, Memleket Hareketi'nin İlk Sloganını Açıkladı: MAVİ

CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi adlı oluşumunu partileştirme çabalarına giren Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında Memleket Hareketi'nin ilk sloganını açıkladı.

Memleket Hareketi için sloganlarının 'MAVİ' olduğunu kaydeden Muharrem İnce, MAVİ'nin açılımının "Memleket, Adalet, Vicdan ve İş'in baş harfleri" olduğunu belirtti. 

Memleket Hareketi ile ilgili nasıl bir yol haritası izleyeneceğinii de anlatan İnce, "Tüzüğümüzü yazdık bitirdik. Binamızın bitimini 19 Mayıs'a planlamıştık ama daha erken olacak gibi. Parti genel merkezinde detayları açıklamak istiyoruz. 45 gün içinde açıklarız. Önce genel merkezi tamamlayacağız. Nisan ayı içerisinde yaparız" dedi.

Hedeflerinin iktidar olmak olduğunu söyleyen İnce, "Toplum çok kamplaştı, liderler, siyasi partiler birbirine benzedi hiçbir partinin tüzüğü demokratik değil. Örneğin bir AK Parti seçmeni AK Parti'den memnun değil ama CHP'ye vermem diyor. CHP seçmeni CHP'den memnun değil ama AK Parti'ye de oy vermem diyor. Partiler arası bir geçişkenlik yok artık. Yüzde 49'a razı değiliz. Yüzde 50+1 almak için çalışacağız. Bugün Türkiye'de kararsızlar yüzde 30'a gelmişse ortada ciddi bir sorun var ve yeni bir ihtiyaç var demektir" ifadelerini kullandı.