Haberler
Giriş Tarihi : 08-07-2021 15:39   Güncelleme : 08-07-2021 15:51

İnternet Alışverişinde Hıyardan Kavuna: Bin 800 TL'lik Sürpriz

İzmit Sanayi Mahallesi'nde usta olan Mehmet Akyürek, internetten satın aldığı bin 800 liralık kompresör yerine kendisine kavun geldiğini görünce şoke oldu.

İnternet Alışverişinde Hıyardan Kavuna: Bin 800 TL'lik Sürpriz

Otomobil mekanik ustası Mehmet Akyürek, internetten kompresör satın aldı. Ancak Akyürek, kendisine gönderilen kompresörün kusurlu olduğunu belirterek ürünü iade etti. Akyürek kendisine ikinci kez gönderilen ürünün de kusurlu olduğunu görünce yeniden iade işlemi başlattı. 

Sağlam bir ürün teslim almayı bekleyen Akyürek, 3'üncü ürün eline ulaştığında şoke oldu. Kutuyu açınca kompresör yerine kavun olduğunu gören Akyürek,  "12 Haziran’da firmadan klima kompresörü siparişi verdim. 17 Haziran günü de teslim aldım fakat ürün bana kusurlu gelmişti. Aynı gün iade ettim. Daha sonra satıcı firma beni arayarak 'Neden ürünün altına kötü yorum yapıyorsunuz? Biz bu ürünü kabul etmeyeceğiz' dediler ve telefonu yüzüme kapattılar. Daha sonra ben hemen müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım. Ne gerekiyorsa yapacaklarını söylediler. Tüketici haklarına başvuru yapmak için müracaat ettim, benden fatura istediler. Firmadan fatura istedim ama 1 aydan beri bana cevap vermediler.

Ürün ikinci kez yine bana geldi. Ben tekrar gönderdim ve üçüncü kez bana geri geldiğinde kutunun içinden kavun çıktı. Bin 800 liralık ödeme yapmıştım kutuyu açıp kavunla karşılaşınca şok olduk. Aracı olan firma çok güvendiğimiz ve bilinir firmaydı, güvendiğimizden dolayı hiç şüphe duymamıştık ama kutuyu açtığımızda şok olduk. Böyle bir şeyi hiç beklemiyorduk" dedi.

Yediğim En Pahalı Kavundu

Gönderilen kavunu kesip yediklerini belirten Akyürek, "Hayatımda yediğim en pahalı kavun oldu" diyerek kavunla fotoğraf çektirdi.