Haberler
Giriş Tarihi : 12-04-2021 22:24   Güncelleme : 12-04-2021 22:24

İran İsrail’i Tehdit Etti: İntikam Alacağız

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İsrail tarafından Natanz Nükleer Tesisi'ne gerçekleştirilen saldırıya ilişkin "İntikamını alacağız" dedi.

İran İsrail’i Tehdit Etti: İntikam Alacağız

İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu'na İran ile ABD arasında nükleer anlaşma şartlarına dönülmesi için sürdürülen müzakereler hakkında bilgi verdi.

 

Muhammed Cevad Zarif, İsrail tarafından Natanz Nükleer Tesisi'ne gerçekleştirilen saldırıya da değinirken nükleer tesislerin ve bilim insanlarının daha iyi korunması gerektiğini vurguladı. Zarif, ABD tarafından uygulunan yaptırımlarının kaldırılmasına yolunda atılan başarılı adımlar nedeniyle İsrail rejiminin kendilerinden intikam almaya çalıştığını "Siyonistler baskıcı yaptırımları kaldırma yolundaki başarının intikamını İran halkından almak istiyor. Ancak, izin vermeyeceğiz" ifadeleriyle açıkladı.

Zarif, "Natanz Nükleer Tesisi'ni eskisinden daha güçlü yapacağız. Bu saldırı ile birlikte müzakerelerde elimiz zayıf değil daha güçlü olacak. Siyonistler bu hedeflerine ulaşamayacaklar. Biz Natanz Nükleer Tesisi'ne yönelik bu saldırının intikamını İsrail'den alacağız” dedi.