Haberler
Giriş Tarihi : 07-03-2021 14:50   Güncelleme : 07-03-2021 14:50

İran: Olası Bir Saldırı Durumunda Tel Aviv'i Yerle Bir Ederiz

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail'den gelecek olası bir saldırı durumunda Tel Aviv ve Hayfa'yı vurmaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

İran: Olası Bir Saldırı Durumunda Tel Aviv'i Yerle Bir Ederiz

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, yaptığı bir konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlanması talimatı verdiğini belirtmişti. İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın "İran'ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarımızı güncelledik" açıklamasının ardından, olası bir saldırı durumunda Tel Aviv ve Hayfa'nın vurulacağı tehdidinde bulundu.

İran'ın güvenlik ve istikrarını koruyacak askeri imkana sahip olduğunu öne süren Hatemi, "Bölgede hiç kimse Siyonist rejimi istemiyor ve bu nedenle etraflarına duvar örmek zorunda kaldılar. Ayrıca, çaresizlik nedeniyle bazen İran'ı tehdit ediyorlar. Eğer hata yaparlarsa, Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz" şeklinde konuştu.

Hatemi, buna ek olarak Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen'deki İran destekli 'direniş gruplarının' İsrail'e karşı İran'ın "yumuşak gücü" olduğunu söyledi.