Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2020 13:05   Güncelleme : 15-09-2020 13:05

İş Kadını Suna Kıraç Hayatını Kaybetti

Ünlü iş kadını Suna Kıraç hayata veda etti.

İş Kadını Suna Kıraç Hayatını Kaybetti

Vehibi Koç'un kızı, Rahmi Koç'un kız kardeşi ve İnan Kıraç'ın eşi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç, 79 yaşında vefat etti. Koç Holding, Kıraç'ın vefatını sosyal medya hesabı üzerinden "Acı kaybımız" başlığıyla duyurdu.

Paylaşımda, "Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. ​Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız. ​Acımız çok derin. Başımız sağ olsun" ifadelerine yer verildi.

Eğitim ve toplumsal sorumluluk üzerine çok sayıda proje yürüten Kıraç, 1999 ve 2001 senelerinde solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı.

Ünlü iş kadını 2000 yılından beri ALS hastalığı ile mücadele ediyordu.