Haberler
Giriş Tarihi : 20-11-2020 12:35   Güncelleme : 20-11-2020 12:35

İşçilerin Maruz Kaldığı Polis Şiddetini AKP'li Zengin Bile Anlamamış

Soma ve Ermenek'ten Ankara'ya yürümek isteyen maden işçilerinin polisin sert müdahalesiyle karşılaşmasına ilişkin AKP'li Özlem Zengin "Açık söyleyeyim ben bunu anlamakta zorlanıyorum" yorumunda bulundu.

İşçilerin Maruz Kaldığı Polis Şiddetini AKP'li Zengin Bile Anlamamış

Ödenmemiş hakları için Ermenek ve Soma'da toplanarak Ankara'ya yürüyen ve burada bir basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen madencilerle TBMM'de bir araya gelen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, madencilerin basın açıklaması yapmak istediği esnada maruz kaldığı sert polis müdahalesini eleştirdi.

Haber Global ekranlarında Jülide Ateş'in sorularını yanıtlayan Zengin, Ateş'in "Soma ve Ermenekli maden işçileri sürekli polis ve jandarma ablukasında. Sanki topluma bir tehdit içeren grupmuş gibi lanse edildiklerini görüyoruz. Oysa insanlar haklarını arıyorlar" yorumunda bulunarak durum hakkındaki görüşlerini sorması üzerine dikkat çeken şu ifadeleri kullandı:

"Buna çok üzüldüğümü söylemem lazım. Onları ben davet ediyorum. Güzel yemek ikram ediyoruz. Oturuyoruz, nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatıyoruz. Sonra Kızılay'da çıkıyorlar bir basın açıklaması yapacaklar, bir bakıyorum tartaklanıyorlar. Açık söyleyeyim ben bunu anlamakta zorlanıyorum. En ufak bir ihtimal görseydim böyle bir şeyle karşılacaklarına dair elimden ne geliyorsa yapardım. Söyleyecekleri tek şey de şuydu bence: 'Biz gittik Özlem Hanım'la konuştuk. Yardımcı olacağını, elinden geleni yapacağını söyledi.' Jandarma da polis de elbette görevini yapacak. Ama bu görevini yaparken her an onların insanların onları gördüğünü, bütün toplumun nazarının orda olduğunu görerek yapmaları gerekiyor."