Haberler
Giriş Tarihi : 14-06-2021 10:29   Güncelleme : 14-06-2021 10:29

İşe Bisikletle Gelene Aylık 50 TL, Sigara İçmeyene 5 Gün İzin

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işe bisikletle gelen kişilere her ay ek 50 TL, sigarayı bırakan veya içmeyen kişilere ise yıllık 5 gün daha fazla izin kullanma hakkı verdi.

İşe Bisikletle Gelene Aylık 50 TL, Sigara İçmeyene 5 Gün İzin

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Halil İbrahim Tanrıöver, Hizmet-İş Sendikası'na kayıtlı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesindeki şirketlerinden Gazi Kültür A.Ş, Gazi Bel A.Ş ve Gazi Ağaç A.Ş.'de çalışan işçilerin eğitimi amacıyla düzenlenen toplantının ardından açıklama yaptı. Tanrıöver, işçilerin sosyal haklarında yeni düzenlemeler yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek işçileri sigarayı bırakma ve araba kullanımını azaltmaya teşvik edici kararlar alındığını duyurdu. 

Benzin Masrafından Kurtulun

Tanrıöver tarafından açıklanan yeni düzenlemeler şu şekilde:

- 1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olacak sözleşmemiz gereği, sigara içmeyen ya da sigarayı bırakan kardeşlerimize yıllık 5 gün fazla izin yapma hakkı veriliyor.

- Çünkü, sigara içen bir kişi günde en az 1 saat az çalışıyor. Bu ayda ortalama 30 saatlik kayıp. Sigara içmeyen bu süreyi çalışarak geçirdiği için adaleti sağlamış olacağız.

- Aracı olup, işine bisikletle gelenlere de aylık 50 TL fazla ödeme yapacağız. Böylelikle işçimiz hem benzin masrafından kurtulacak, hem de bisiklet kullandığı için spor yapmış olacak. Bisikletlerin muhafazası için gerekli tüm önlemlerimizi aldık.