Haberler
Giriş Tarihi : 14-04-2021 17:37   Güncelleme : 14-04-2021 17:49

İşitme Engelliler Federasyonu Yöneticisi İşitme Engelli Genci Dövdü

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Demir'in engelli bir vatandaşı dövdüğü görüntüler ortaya çıktı.

İşitme Engelliler Federasyonu Yöneticisi İşitme Engelli Genci Dövdü

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Demir'in engelli bir genci dövdüğü ortaya çıktı. Kalabalık bir grupla beraber işitme engelli genci döven Demir'in görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. 

Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine açıklama yapan Federasyon Başkanı Yakup Ümit Kihtir, Demir’in ihraç edildiğini şu cümlelerle duyurdu: 

“Sosyal Medya ve internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çıkan Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Demir ile ilgili çıkan haberleri çok büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile öğrenmiş bulunmaktayım. Ortaya çıkan bu haberlerin ardından ilgili kişinin federasyonumuzdan ilişiği kesilmiş olup, böyle bir olayla federasyonumuzun gündeme gelmesinden camia olarak utanç duymaktayız. Bu olayların geçtiği yerin hiçbir şekilde federasyonumuza ait bir kurum ya da kuruluş olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Federasyonumuzun hiçbir şekilde kurum olarak ilgisi olmadığı bu çirkin olayı camia olarak kınıyoruz.”