Haberler
Giriş Tarihi : 11-01-2021 00:39   Güncelleme : 11-01-2021 04:21

İşkenceci Kocasını Öldüren Melek İpek: En Azından Burada Dayak Yok

Kendisine acımasızca işkence eden kocası Ramazan İpek'i öz savunma gereği öldüren ve tutuklanan Melek İpek'in avukatıyla görüşmesinde 'en azından burada dayak yok' dediği öğrenildi.

İşkenceci Kocasını Öldüren Melek İpek: En Azından Burada Dayak Yok

Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde kalan Melek İpek’i ziyaret eden Avukat Ahmet Onaran, müvekkilinin sağlık durumuyla ile ilgili sıkıntıları cezaevi yetkililerine bildirdiğini açıkladı. Melek İpek’le konuştuğunu aktaran Onaran, "Kızlarını çok özlediğini, desteğiniz, duyarlılığınız ve dualarınız için çok teşekkür ettiğini, adaletin yerini bulacağını ve bir an önce evlatlarına kavuşacağını söyledi. Burada nasılsın diye sorduğumda 'En azından burada dayak yok' diye cevap verince tutulup kaldım" dedi.

Melek İpek’in tutukluluğuna itiraz edeceklerini de açıklayan Avukat Onaran, "İtiraz sürecinde dosyasının daha dikkatli ve özenli gözler tarafından okunduğu zaman Melek İpek’in bir an önce özgür kalacağına inancımızı koruyorum. Sürece katkı sağlayan ve bu davayı sonuna kadar gönüllülük esasına göre takip edeceklerini ifade eden yüzlerce hukukçumuza, sosyal medyada Melek İpek’in sesi ve nefesi olmak adına paylaşımda bulunan ve sayıları milyonlara yaklaşan gönül insanlarına, sivil toplum örgütlerine ve dahi Melek’in haklı mücadelesi için dertli olan herkese Melek İpek ve ailesi adına canı gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde, geçtiğimiz perşembe günü kocasının işkencesine maruz kalan Melek İpek, eşi Ramazan İpek'i meşru müdafaa gereği öldürmüş, ardından jandarmayı arayarak teslim olmuş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.