Haberler
Giriş Tarihi : 23-02-2021 20:27   Güncelleme : 23-02-2021 20:32

İslamcı Terör Örgütü Hizbuttahrir Çocukları Kullanarak Hilafet Çağrısı Yaptı

10'dan fazla üyesi gözaltına alınan terör örgütü Hizbuttahrir'in, sosyal medya hesaplarında yayınladığı videoda çocuklara hilafet çağrısı yaptırdı.

İslamcı Terör Örgütü Hizbuttahrir Çocukları Kullanarak Hilafet Çağrısı Yaptı

Terör örgütünün temsilciğini yapan Hizbuttahrir Türkiye isimli grubun sosyal medya hesabında çocuklara hilafet çağrısı yaptırılan video yayınlandı. "Yıkılışının hicri 100. yılında çocuklardan hilafet çağrısı" başlığıyla yayınlanan videoda çocuklara, "Biz kafirlerin korkulu rüyası, Müslümanların umuduyuz. Biz hilafete kucak açanlarız. Hilafetsiz 100 yıl yeter artık. Ey müslümanlar size sesleniyoruz, hilafeti yeniden kurun" dedirtildi.

Hizbuttahrir isimli yurtdışı merkezli terörist grup 29 Ocak 2021 tarihinde İstanbul Üsküdar’da "hilafet kurun" pankartı açmasıyla gündeme gelmişti. Emniyet Müdürlüğü, eyleme katılan 5 kişiyi evlerindeki baskınla gözaltına almış, ifadelerinin ardından eylemciler serbest bırakılmıştı.

Grup üyeleri, daha sonra eylemlerini görüntüleyen bir avukat kadını hedef almıştı. Resmi web sitelerinden avukat kadını hedef alan bir açıklama yapan grup, "Kemalist bir kadın, kardeşlerimizi fotoğraflayıp, Emniyet Müdürlüğü’nü de etiketleyerek sosyal medya hesabından paylaşım yaptı" ifadelerini kullanmıştı. Aynı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ve Emniyet Müdürlüğü’nün gece vakti yaptığı baskına ilişkin "Zorbalık ve zulümdür. Bu asla kabul edilemez" denilmişti.

Son dönemlerde faaliyetlerini sıklaştıran grubun İstanbul’daki gözaltılardan sonra yakın zamanda Bursa ve Ankara’da yaptığı eylemlerinde 7 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.