Haberler
Giriş Tarihi : 12-05-2021 22:48   Güncelleme : 12-05-2021 22:48

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'ye Teşekkür Etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in "nefsi müdafaa hakkı"na ABD'nin verdiği destekten ötürü Amerikan Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e teşekkürlerini sundu.

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'ye Teşekkür Etti

Netanyahu, kişisel Twitter hesabından paylaştığı açıklamada, İsrail ve Filistin arasında meydana gelen çatışmalara ilişkin Blinken ile bir telefon görüşmesi yaptığını duyurdu.

Başbakan Netanyahu, Blinken'in söz konusu görüşme sırasında, İsrail'in kendisini savunma hakkının olduğunu hatırlattığını söyledi. Netanyahu, İsrail'in "nefsi müdafaa hakkı"na ABD'nin verdiği destekten ötürü Amerikan Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e teşekkür ettiğini belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, bugün, İsrail-Filistin İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Hady Amr'ı, Filistinliler ve İsraillilerle görüşmek üzere bölgeye gönderdiklerini duyururken Gazze ile Kudüs'te yaşananlardan ötürü de derin kaygı duyduklarını bildirmişti.

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya 7 Mayıs'ta düzenlediği saldırı sonrası patlak veren olaylarda şimdiye kadar 14'ü çocuk, 5'i kadın 61 Filistinli yaşamını yitirirken Gazze'ye 150 hava saldırısı gerçekleştirildi, 500 hedef vuruldu.

Gazze'deki Hamas ise saldırılara karşılık vermek için İsrail'e binden fazla roket fırlattı.