Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 17-09-2020 15:22   Güncelleme : 17-09-2020 15:36

İsrailli Bir Aktivist Doğu Türkistan'daki Soykırımı Nazilerin Yahudi Soykırımına Benzetti

Bütün dünyanın gözleri önünde uluslararası hukuku ayaklar altına alan ÇKP Rejimi'nin Doğu Türkistan'da gerçekleştirdiği sistematik soykırıma karşı İsrailli bir aktivist isyan etti.

İsrailli Bir Aktivist Doğu Türkistan'daki Soykırımı Nazilerin Yahudi Soykırımına Benzetti

Çin'in işgal altında bulundurduğu Doğu Türkistan'da gerçekleştirdiği 21. yüzyıl tarihine kara bir leke olarak geçecek soykırıma dünyanın dört bir yanında insanlar isyan ediyor.

Bütün dünyanın gözleri önünde uluslararası hukuku ayaklar altına alan ÇKP Rejimi'nin imza attığı sistematik soykırıma karşı İsrailli bir aktivist de isyan etti.

Özgür Asya Radyosu’nun haber sitesinde yayımlanan haberde Uygur Türklerine destek veren İsraillilere yer verildi. Haberde @AnneDestiny1 ismiyle bilinmek istenen ve kendisini Uygur Türklerini seven İsrailli Hristiyan şeklinde tanımlayan Twitter hesap sahibi ile yapılan röportaja yer verildi.

@AnneDestiny1 isimli kullanıcı, Özgür Asya Radyosuna verdiği beyanda, Çin tarafından Uygur Türklerine karşı uygulanan soykırım ve baskı politikalarının İsrailli Yahudilerce yakından takip edildiğini, Cuma günleri İsrail’de bulunan Çin Büyükelçiliği'nin önünde protestoların gerçekleştirildiğini ifade ederken, İsrailli Yahudiler arasında kendilerinin Nazi Almanya’sında maruz kaldıkları soykırıma Uygur Türklerinin de Çin’de maruz kalmamalarını isteyen bir çok kişinin olduğunu belirtiyor.

Kendisinin de İsrail’de Uygur Türkleri için faaliyette bulunduğunu, Twitter hesabını da bu amaçla kullandığını ifade ediyor.


Kaynak: Milli Düşünce Merkezi