Haberler
Giriş Tarihi : 09-04-2021 08:58   Güncelleme : 09-04-2021 09:14

Istanbul Merkezli 5 İlde Sedat Peker ve Adamlarına Operasyon

Istanbul merkezli 5 ilde Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 63 kişiye yönelik operasyon başlatıldı.

Istanbul Merkezli 5 İlde Sedat Peker ve Adamlarına Operasyon

Istanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Istanbul merkezli olarak 5 ilde Sedat Peker ve adamlarına yönelik olarak düzenlediği operasyonlarda 121 adrese baskın yaparak çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldığı bildirildi. Yalnızca Istanbul'da 74 adrese yapılan baskınlarda 49 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Istanbul merkezli olmak üzere Ankara, Kocaeli, Trabzon ve Hatay'da eş zamanlı olarak 121 adreste gerçekleştirilen ve özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonlarda şu ana değin 63 şüphelinin gözaltına alındığı, şüphelilerin başta "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli yağma, rüşvet, tehdit, gasp, yaralama ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi suçlar olmak üzere çok sayıda suça karıştığı bildirildi.

Istanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Sedat Peker liderliğindeki suç örgütünün deşifresi ve eylemlerinin tespiti amacıyla başlatılan kapsamlı çalışmalar neticesinde örgütün karışmış olduğu çok sayıda suç eylemi ve bu eylemleri gerçekleştiren örgüt üyesi tespit edilmiştir. Elde edilen deliller kapsamında Sedat Peker suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 09.04.2021 günü 63 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahıslar hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır" denildi.