Haberler
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:27   Güncelleme : 14-04-2021 12:44

İstanbul Valiliği 'Patates Karşılama Töreni' Düzenledi

İstanbul Valiliği, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak patatesler için karşılama töreni düzenledi.

İstanbul Valiliği 'Patates Karşılama Töreni' Düzenledi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, stoktaki patates ve kuru soğanı ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz dağıtacaklarını açıklamış, ''Konya Çeltik’ten gece yola çıkan kuru soğan yüklü kamyonlar İstanbul’da...'' sözüyle paylaşılan 'Türk bayraklı' araçlarda taşınan patateslerin görüntüleri sosyal medyada olay yaratmıştı.

İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere çiftçiden alınan patates ve soğanlar İstanbul'a getirildi. Kutlama yapılarak İstanbul'a getirilen patatesleri İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek karşıladı.

Patatesler için düzenlenen karşılama töreninde konuşma yapan Gevrek, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla patates ve soğan üreticimize destek olmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelerimize ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu kapsamda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İstanbul'da belirlenen 164 bin aileye yardım yapılması planlandı" dedi.

Valilik koordinasyonunda 39 ilçe kaymakamlığının sosyal yardımlaşma vakıflarınca, ihtiyaç sahibi ailelerin belirlendiğini aktaran Gevrek, "Niğde ve Nevşehir'den gelen 10 tırdan 4'ü İstanbul'a ulaştı. İstanbul'a gelen tırlar Tuzla'da karşılanarak, Anadolu Yakası'nda Adalar, Ataşehir, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla ve Ümraniye'ye dağıtılıyor. İhtiyaç sahibi her aileye 10 kilo soğan, 20 kilo patates ulaştırılacak. Devletimizin, çiftçimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın her zaman yanında olduğunun göstergesi olan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum" diyerek hayati ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çeken vatandaşlara '10 kilo soğan ve 20 kilo patates' vererek 'vatandaşların yanında' olduklarını vurguladı.