Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 14:11   Güncelleme : 19-02-2021 14:11

İstanbul'da Yüz Yüze Eğitim Mahalle ve Köy Okullarında Başladı

Türkiye genelinde mahalle ve köy okullarında yüz yüze eğitim başladı. Ancak İstanbul'da kar yağışı nedeniyle eğitime bugün başlandı.

İstanbul'da Yüz Yüze Eğitim Mahalle ve Köy Okullarında Başladı

İstanbul'da mahalle ve köy okullarında yüz yüze eğitim kar yağışı ve buzlanma nedeniyle gecikmeli olarak başladı. 

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Artar, "Şu an ilçemizde 30 bin öğrenci var ama mahalle statüsündeki eski köy okullarımızda şu an 1158 öğrencimiz 12 okulda eğitim öğretime başladı. Sağlık bakanlığımızın ön gördüğü bütün pandemi kuralları çerçevesindeki önlemlerimizi aldık. Şu an sınıf sayılarımız 14 ile 16 arasında. Pandemi kuralları çerçevesinde çocuklarımız içeri girerken ateşleri ölçülüyor sınıflara girmeden. Dezenfektanlarla gerekli tedbirleri alıyor öğretmenlerimiz tarafından. Herhangi bir sıkıntımız yok. Geçtiğimiz 10 gün içerisinde bütün hazırlıklarımızı yaptık. Heyecanımız var. Çocuklarımızı özledik." dedi.

Bugün kademeli yüz yüze eğitime başlayan, Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez İlkokulu ve Ortaokulu'nda öncelikle dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışması yapıldı.

Ardından öğrenciler bahçede yapılan törende İstiklal Marşı'nı söyledikten sonra maske ve sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde sınıflarına geçti.