Haberler
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:29   Güncelleme : 12-04-2021 15:29

İtalya'da 3 Türk 15 Kilo Uyuşturucu Madde ile Yakalandı

İtalya'nın Milona şehrinde, 3 Türk vatandaşı 15 kilo uyuşturucu madde ile yakalandı.

İtalya'da 3 Türk 15 Kilo Uyuşturucu Madde ile Yakalandı

İtalya'nın Milano şehrinde, İtalyan polisinin gerçekleştirdiği operasyonda 3 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, yüksek miktarda saf eroin ile yakalandı.

Milano Narkotik Birimi ekipleri, uyuşturucu taşıdıkları şüphesiyle 3 kişinin bulunduğu otomobili otoyol gişelerinde durdurdu. Milano Emniyeti tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu tespit edilen 3 kişinin polis kontrolü sırasında şüpheli davranışlar sergilediği, bunun üzerine gerçekleştirilen arama sonrası aracın bagajındaki bir karton kutu içinde 12.5 kilo yüksek oranda saf eroin ve yaklaşık 2 bin Euro nakit para bulunduğu bildirildi.

Milano Emniyeti, tutuklanan 3 kişiden birinin Milano ve çevresinde hazır döner dağıtımı yapan bir firmanın sahibi olduğu ve bu kişinin iş yerinde narkotik köpekleri ile yapılan aramada eski bir endüstriyel fırın içinde araçta bulunanlara ek olarak 2.5 kilo daha eroin ele geçirildiğini aktardı. Zanlının evinde ve işyerinde yapılan aramalarla birlikte toplam 17 bin Euro nakit paraya el konulduğu belirtildi.

Toplamda 15 kilo eroinin yakalandığı operasyon sonrası 3 Türk vatandaşı tutuklanarak San Vittore Cezaevi'ne gönderildi.