Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 17:08   Güncelleme : 08-04-2021 17:08

İtfaiye Öncü Aracını Gören Vatandaş Tepkili: Yangın Bunu Görse Utancından Kendiliğinden Söner

Cumhurbaşkanlığı tarafından Rize'nin Çayeli ilçesi Belediye Başkanı'na hibe edilen itfaiye öncü aracı, makam otosunu andıran görüntüsüyle halkın tepkisini çekti.

İtfaiye Öncü Aracını Gören Vatandaş Tepkili: Yangın Bunu Görse Utancından Kendiliğinden Söner

Rize'nin Çayeli ilçesinin MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Cumhurbaşkanlığı tarafından hibe edilen itfaiye öncü aracını  tanıttı. Aracını tanıtan Çiftçi, 750 bin liralık aracı vergisiz 280 bin liraya mal ettiklerini söyledi. Makam aracını andıran görüntüsüyle dikkat çeken öncü araç vatandaşın tepkisini çekti.

Aracı gören ilçe halkının bir kısmı aracın itfaiye aracından çok makam otosu gibi olduğunu ileri sürerek, yangın anında ne işe yarayacağını sordu. Bazı vatandaşlar ise öncelikle tam teşekküllü itfaiye aracı alınması gerektiğini dile getirdi. Bir kısım vatandaş aracın boş bir yatırım olduğunu, araca harcanan paranın salgın döneminde zor durumda olan vatandaşlara dağıtılması gerektiğini dile getirdi. Aracın amacına uygun olmadığını belirten başka bir vatandaş ise,“Yangın bunu görünce utancından kendiliğinden söner” şeklinde yorum yaptı.

32 Merdivenli İtfaiye Aracı Yakında Alınacak

Tanıtım videosunda belediyeye alınan ve alınacak olan hibe araçlar hakkında da bilgi veren Çiftçi, "Belediyemize kazandırdığımız yeni araç geldi. Bu aracımız itfaiye öncü aracı. Gerçi pek itfaiye öncü aracına benzemiyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe edilmiş parayla, 750 bin liralık bir aracı, biz 280 bin lira ücret ödeyerek aldık. Daha öncede hibe bir çöp aracı almıştık. Başka hibe araçlar da gelecek. Bu zamana kadar belediyemize 2 milyon liralık araç kazandırdık. Bu aracı size tanıtmak istedik. Bu araç itfaiye öncü araç ismiyle alındı. Çünkü, vergilerini vermiyoruz. Belediyemizin ihtiyacı olan bir araç. Ama asıl amacımız, Ankara’daki temaslarımızda biz bir itfaiye aracı istedik. Dediler ki, önden size bu öncüsünü verelim inşallah en kısa sürede de itfaiye araçlarını size vereceğiz” diyerek 32 metre merdiveni olan bir itfaiye aracının da kısa sürede alınacağını söyledi.