Haberler
Giriş Tarihi : 16-10-2020 12:40   Güncelleme : 16-10-2020 12:40

İYİ Parti'deki Kriz İçin İlginç Yorum "Aytun Çıray, Koray Aydın'ın Oyununa Geldi"

2. Olağan Kurultayı'nda yaşadığı 'liste krizi' ile zor bir sürece giren İYİ Parti'nin durumunu değerlendiren Sözcü yazarı Rahmi Turan, üstü çizilen isimlerden Çıray'ın 'çıkar sevdasıyla' harcanmaya çalışıldığını ifade etti.

İYİ Parti'deki Kriz İçin İlginç Yorum

Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, 2. Olağan Kurultayı'nda Teşkilat Başkanı Koray Aydın tarafından hazırlandığı iddia edilen 'anahtar listede olsalar dahi oy verilmeyecek isimler' listesinin yarattığı krizi aşmaya çalışıyor. Siyasetçiler ve seçmenler tarafından gözlemlenen süreç, gazeteciler tarafından da yakından takip ediliyor.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan da İYİ Parti'deki krizi üstü çizilen isimlerden biri olan İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ı merkeze alarak bugün köşesine taşıdı.

Turan; çıkar sevdası güdülerek ayak oyunlarıyla harcanmak istendiğini söylediği Çıray'ın kendisini oyuna getirmek isteyenlerden daha yurtsever ve daha çalışkan bir siyasetçi olduğunu ifade ettiği yazısında isim de vererek Çıray'a bu oyunu kuranın Teşkilat Başkanı Koray Aydın olduğunu kaydetti. Yanı sıra Turan, bunun kötü bir partizanlık örneği olduğunu vurguladı.

Sözcü yazarı Turan'ın "Çirkin particiliğin gözü kör olsun" başlıklı bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Aytun Çıray, İYİ Parti'nin en çalışkan birkaç milletvekilinden biridir. Fakat…

Şu particilik, şu menfaat hırsı yok mu? Ülke sevgisini de, memleket aşkını da yok ediyor, partililer, birbirlerinin kuyusunu kazmaya, gözünü oymaya çalışıyorlar…

Çıkar sevdasıyla, kendilerine engel olarak gördükleri yararlı, çalışkan kişileri bile ayak oyunlarıyla harcamaya çalışıyorlar!

Aytun Çıray'ın başına gelen budur!

***

İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, İYİ Parti'nin İkinci Olağan Kurultayı'nda, Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın oyununa geldi. Daha doğrusu gadrine uğradı!

Koray Aydın, etik dışı bir davranışla delegelere Genel İdare Kurulu üyeliği seçiminde “Oy verilmeyecekler” listesi dağıttı…

10 kişilik listede Aytun Çıray da vardı ve “Teşkilat Başkanı istemiyor” diye seçilemedi!

Aslında bu Aytun Çıray'dan çok, İYİ Parti'nin kaybı oldu.

Kötü bir partizanlıktı bu… Koray Aydın, gerçekte kendi partisine kurşun sıkmış oldu! (Bu oyunun Genel Başkan Meral Akşener'in bilgisi dahilinde oynandığını duydum, inşallah doğru değildir!)

Uyarıyorum: Kamuoyuna yansıyan bu tür kirli ayak oyunları İYİ Parti'yi milletin umudu olmaktan çıkarır! Birlik ve beraberliklerini bozmamaları, bindikleri dalı kesmemeleri lâzım! Hırsları, akıllarının ütüne çıkmamalı!

Neyse… Bu ayrı bir konu…

Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın ayıbı kendisine kalsın! Zaman neyin doğru olduğunu gösterecektir.

***

Yukarıda da söyledim. Uzun yıllardan beri tanıdığım Aytun Çıray kendisini harcamak isteyenlerden daha yurtsever, daha çalışkandır.

Uğradığı haksızlığa rağmen morali sağlam görünüyor. Partisindeki iç çekişmeler hakkında susmayı tercih ediyor, azmini ve şevkini kaybetmeden çalışmalarını sürdürüyor."