Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 19:59   Güncelleme : 27-03-2021 19:59

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: AKP'lilerle Düşman Değiliz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, AKP'lilere "arkadaş" hitabını kullanarak düşman değiliz açıklaması yaptı.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: AKP'lilerle Düşman Değiliz

Esnaflarla buluşmak için Yozgat'a giden Ağıralioğlu, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti'nin siyasete yeni bir soluk getirdiklerini söyledi.

"Tayyip Bey dahil AK Parti'deki arkadaşlarımıza düşman değiliz, onların rakipleriyiz"

Cumhur İttifakı ile düşman değil, rakip olduklarını belirten Ağıralioğlu, "Tayyip Bey dahil AK Parti'deki arkadaşlarımıza düşman değiliz, onların rakipleriyiz. Millet, memleket davasında biz de varız. Milletin onların yaptığı, memnun olduğu ne kadar iş varsa onları yapmaya devam edeceğiz, yapıp da pahalıya mal ettiklerini daha ucuza mal edeceğiz, yanlış yaptıklarının yerine daha düzgün, daha güzel olanını yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Bizden teröre ve terörizme müsamaha gösterecek bir tane adam çıkmaz"

HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin düşüncelerinin sorulması üzerine Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Biz HDP dahil, Türkiye'de sadece HDP'yi kastetmiyorum. Biz, kim teröre bulaşırsa kim terörden medet umarsa kim çocuklarımızın katillerine göz yumarsa hukukun onları cezalandırmasını isteriz. Dolayısıyla bu memlekette hukukun üstünlüğüne dair bir ülke kuracaksak herkes bilecek ki 'kanunu, kuralı ihlal edersem kanun gereğini yapar.' İYİ Parti'nin bu açıdan siyasi koordinatları çok nettir. Bizden teröre ve terörizme müsamaha gösterecek bir tane adam çıkmaz. Herkes haddini bilsin. Şehitlerimizin yüzüne bakamayacağımız, onların bıraktıkları mukaddes emanetlere, analarına babalarına yüzümüzü kara edecek bir alçaklığa asla müsaade etmeyiz."