Haberler
Giriş Tarihi : 01-10-2020 14:06   Güncelleme : 01-10-2020 14:06

İYİ Partililerden İstanbul'da Azerbaycan İçin Gönüllü Askerlik Dilekçesi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu öncülüğündeki bir grup Levent'teki Azerbaycan Konsolosluğu'na giderek gönüllü askerlik dilekçelerini teslim etti.

İYİ Partililerden İstanbul'da Azerbaycan İçin Gönüllü Askerlik Dilekçesi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Dağlık Karabağ’da çatışmalar devam ederken, Azerbaycan için destek açıklamasında bulundu.

Levent’teki Azerbaycan Konsolosluğu'nda bir araya gelen Partililer, İstanbul’un 39 ilçesinde toplanan bin adet dilekçeyle Konsolosluğun önünde Azerbaycan’a destek oldu.

Toplanan dilekçeleri Partililerden alan İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Bugün, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yapmış olduğu alçakça saldırıyı kınamak, bu konudaki tepkimizi göstermek için, Azerbaycan Konsolosluğu’nda toplandık. Azerbaycan güçlü bir ülke, güçlü bir devlet. Kendi ordusuna yetecek kadar askeri de var fakat bugün, sembolik olarak birer dilekçeyle, Konsolosluğa başvuru yapıp ihtiyaç halinde bizlerin de göreve hazır olduğumuzu ileteceğiz” dedi.

Tavırlarının sembolik olduğunu ve Azerbaycan’ın gücünün yeterli olduğunu ifade eden Kavuncu, “Oradaki her türlü alçaklığın altından kalkacak imkana sahipler. Fakat biz, dedelerimiz Çanakkale’de birlikte nasıl mücadele verdiyse bugün de ihtiyaç halinde her türlü desteğe hazır olduğumuzu, Azerbaycan’ın yalnız olmadığını, bütün Türkiye’nin Azerbaycan’ın arkasında olduğunu bütün Türkiye’ye, bütün dünyaya haykırmaya geldik. Birazdan bu desteğimizi sayın konsolosa ileteceğiz. Aynı zamanda bilgi de alacağız. Tabii şehit haberleri geliyor, bunlara çok üzülüyoruz. Şehit olan askerlerimize, sivillere baş sağlığı ve Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, açıklamaların ardından toplanan dilekçeleri Azerbaycan Konsolosuna teslim etti.